Suomen MM-joukkue 2014(HUUMORIA)

juha82friikki

Jari Isometsä(tuo värikkyyttä, tuo kalastelua jäälle koska epärehellinen ja hurja määrä kestävyyttä, tosin doupattuna versiona) - Jari Sarasvuo(aivot ketjun aivot joka hurjalla hoksottimellaan liikemiehen vaistollaan rakentaa kaikki tilanteet) - Tarja Halonen(Tarja on niin pelottavan näköinen että karkoittaisi kaikki pois)

Raimo Summanen(toisi rutkasti luonnetta ja kokoa) -Raimo Helminen(kiss kiss älä lähde sinne) -Timo Soini(isolla koollaan sopisi maalin eteen, mene suoraan sinne äläkä luistele hyvä mies, et sä kuitenkaan jaksa)

Paavo Väyrynen(kyllä Paavo tietää miten pelataan) -Aira Samulin(luuranko jäällä, eiköhän kaikki rynni karkuun Airaa) - Matti Nykänen(veisi joukkueen viihteelle voitetun pelin jälkeen, erittäin hyvä pukukoppipelaaja joka pitää fiiliksen korkealla)

Alpo Suhonen(katkera mies pääsee näyttämään vahvuuksiaan pelaajana, sinisten lasien takaa maailmaa ja lätkää katsoo vanha älykkö, muodostaisi Nykäsen kanssa kaksikon joka vastaa viihteestä, tosin Ape on sivistyneen juomisen kannattajia) -Petteri Sihvonen(mies tietää kaiken lätkästä, tule Leijoniin siis pelaajax, sä oisit kentän aivot mut menisikö touhu ehkä liian virkamiesmäiseksi, vaara piilee) -Samuli Edellman(toisi kokoa ja voimaa kenttään, ja samalla vastustajat kaikkoaa pois kentältä kun Samuli pistää laulamaan omia biisejään, ei kukaan jaksa kuunnella niitä kuitenkaan)

Pakit;
Paula Koivuniemi(kyllä kaikki kaikkoaa jäältä kun näkee tän variksen pelättimen) -Timo Jutila(pakko ottaa grillaaja joukkueeseen, tosin liian lihavana)

Niklas Wigegård(otetaan Ruotsalainen joukkueeseen vaikka väkisin niin saadaan voittamisen kulttuuria, Niklas Wigegård on jääkiekkovalmentaja) - Teuvo Loman(homo joka ois siksi hyvä valinta koska Suomi arvostaisi maana myös homoseksuaaleja jotka on myös ihmisiä Teuvohan on aivan maaginen pelimies)

Antero Mertaranta(hän huutaa niin lujaa että vastustajat rynnii pois lootasta ja Mertsi keksii jotain yllättävää, vetää ässän hihastaan, joukkueen taikuri) - Arto Nyberg(toisi terävää älyä joukkueeseen, sitä piinkovaa ammattimaisuutta)

Molarit;
Sauli Niinistö(silmät harittaa mut ottaa koppeja kiinni, isänmaallinen leijonapelaaja)
Doug Shedden(otetaan Dougie Kanukkiäijä joka toisi kovuutta, pukukoppipelaaja plus osaa torjua tarpeeksi hyvin)
Jukka Jalonen(kas kummaa hänenki piti ängetä tiimiin, no hän on tällä kertaa kolmosveskana, heittää huulta ja muita ruumiinosia)

0

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?

        Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?
        Maailman menoa
        37
        2983
      2. Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?

        Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n
        Maailman menoa
        34
        2218
      3. Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille

        Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari
        Maailman menoa
        45
        2141
      4. Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa

        Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa
        Maailman menoa
        79
        1999
      5. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

        palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
        Maailman menoa
        54
        1716
      6. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

        "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
        Maailman menoa
        56
        1454
      7. Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.

        Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä
        Kiuruvesi
        15
        1410
      8. Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin

        Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http
        Maailman menoa
        45
        1279
      9. Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?

        https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta
        Maailman menoa
        105
        1164
      10. Puuma Martina iski nuoren miehen

        Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian
        Kotimaiset julkkisjuorut
        158
        876
      Aihe