kai ne

nukkumaan

antavat minun ottaa jonku unikaverin sinne,ettei tarvitse ihan yksin pelätä,että seinät kaatuvat päälle(kun sinne joudun). Luotettavia ystäviähän ne on. Nallet meinaan. Niille voi kertoa mitä vaan. Kerron sille sitten kuinka ikävöin. Yhtä tehokasta kuin tänne kirjoittaminen.

2

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saarnamiäs Lempinen

      Älä välitä. Ei tässä maailmassa viisaatkan pitkälle pötki. Itse kukinhan meistä sinne hullujenhuoneelle.Ei hulluus ole mikään synti, mutta eihän se ole mikään Jumalan lahjakaan. Haluaisin syleillä teitä kaikkia rakkaitani, näillä valtavilla kourillani ja suurella sylilläni.Rakkaudella!

    • tsemppiääääää<3

      Tsemppiä ja tuskin joudut siellä yksin olemaan. Aika tavallista nykyään on joutua vähäksi aikaa osastolle. sinne pääsy voisi olla mullekkin hyväksi Moni sellainenkin ihminen josta ei ikinä uskoisi on siellä vieraillut. Pärjäät varmasti ja vointisi paranee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7470
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2896
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1746
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1639
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1384
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1116
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      46
      799
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe