Olen edennyt työelämässä hyvin. Opiskelin korkeakoulu ammattitutkinnon 40-kymppisenä. Minulle on tärkeää tehdä sellaista työtä mitä arvostan, minkä koen tärkeäksi, kokea voivani vaikuttaa asioihin, kokea voivani toteuttaa työssäni itseäni. Olen nyt toisessa avioliitossani, minulla on 3 poikaa, joista 1 yhteinen nykyisen mieheni kanssa. Mieheni on hurmaava vaaka, mutta ei tarpeeksi seksuaalinen minulle.Olen erittäin tavoitteellinen ja tehokas ihminen. Tiedän mitä haluan ja saavutan aina asettamani päämäärät. Olen yhtä aikaa hyvin älyllinen ja toisaalta tunnevaltainen, herkkä emotionaalinen.
Minulla on nyt oma salainen elämäni, josta muut eivät tiedä. Minulle on useita rakastajia ja etsin sitä yhtä oikeaa rakastajaa ja sellaista suhdetta jossa kohtaamme monella eri tasolla. Seksuaalisuus, erotiikka ja jännitys on minulle erittäin tärkeää. Olen sopinut kaikkein jännittävimmät treffit ensi viikolle ja nautin siitä kihelmöivästä odotuksesta. Olen rakentanut suhteessa mieheeni valheiden verkon, koska en voi luopua tästä rakastajan etsimisestä. Minulla on hyvin paljon kriteerejä hakemalleni miehelle, haen vain täydellistä miestä minulle. Tiedän kyllä heti jos hänet kohtaan.
Olen erittäi onnellinen elämässäni ja käyn usein ylikierroksilla ja erittäin energinen. Pidän hyvää huolta itsestäni ja olen nuorekas.
Arvatkaa merkkini
11
511
Vastaukset
- otanosaa
Siis mutta kyll sä vielä voit muuttaa elämääsi...oinas (?) Koskaan ei ole liian myöhäistä. Ota nyt vähän iisimmin jatkossa.
- Minttu5
Ei ole oinas. Ja ei tilanne ole paha. Olen erittäin onnellinen, kuten sanoin. Kaikki eivät valitse elämää yleisesti hyväksyttyjen normien mukaisesti.
- Koko elämä/kartta.
Ehdotan jotain erityisen hyvää asemaa Merkuriukselle, en ole astrologi en osaa ehdottaa huonetta voisiko se olla huone 1? Ehdotan Kaksosta johonkin paikkaan, jos se ei ole aurinko, se voisi olla nousumerkkisi. Kuu-merkkisi voisi olla Kalat, tai Kaksonen. Venus Härässä? Skorpioni voi olla joku merkkisi, Mars? Oinas olisi ehdotuslistalla, mutta missä Kuu? Jousimies tuli mieleeni, aurinko Jousimies? Huone 7 aurinko siellä ja Kuu. MC Leijjonassa? Aurinko Leijona? Tuli-merkkejä runsain mitoin? Jotain vesimerkkiä. Sinusta huokuu hyvä ihminen, empatia, joka on niin hellää Leijonassa ja Jousimiehessä. Vesimies ja Kauris eivät ole noin helliä.
Ihminen on koko karttansa, lapsuudenkehityksensä, turvallinen kotinsa lapsuudessa, vanhempien onnellinen hyvä aviolliitto, perusturvallisuus, ei murtumisa elämässä, joita Jousimiehellä ei ole, geneettinen perimänsä, kaikki.
Toivon sinulle onnellista ensiviikkoa, ystävällisin terveisin Laila Puustinen.- Minttu5
Olen neitsyt, nouseva merkki rapu ja kuu kaloissa. Astrologien mukaan karttani on todella vahva. Olet oikeassa, pyrin aina hyvään, vaikka kaikki eivät sitä näin tulkitse. Ja tämä vaihe on nyt vain pakko kokea ja käydä läpi, tarvitsen sitä ja tämä on pitkän harkinnan tulos, ei ensimmäinen vaihtoehto. Kartassani on paljon vesielementtiä, ei niinkään tulta.
- kjnhjoj
on veikkaus..
- fgjhgf
Neitsyt
- Minttu5
Olen aurinkomerkiltäni neitsyt
- Jooko
Kauris
- ..............
>>Olen edennyt työelämässä hyvin. Opiskelin korkeakoulu ammattitutkinnon 40-kymppisenä.
Joo, niin varmaan. Et kuitenkaan ole oppinut yhdyssanoja kirjoittamaan siellä "korkeakoulussasi".
Horoskooppimerkkiäsi on ihan turha arvuutella, mutta tarinasi perusteella olet harvinaisen itsekeskeinen omaan napaasi tuijottelija.- Amygdala **
kärkevästi. Aloittajalla on suuri tarve rakastaa, löytää ja saada rakkautta vastakaikuna mieheltään, toteuttaa itseään naisena miehensä kanssa aivan samoin, kuin on minulla. Mikään naiselle ei ole niin hyväätekevää, kuin saada rakkaudessa rakkautta osakseen. Elämä voi kovettaa, Marja-Liisa Kirvesniemi kirjoitti lehdessä : "Minusta tuli jätkä." Kun elämä koettelee ja murtaa naisen, nainen muuttuu.
Toivon aloittajalle edelleen kaikkea hyvää ja rakkaudelleen rakkautta. Laila Puustinen.
- hjllöö
kalat? jousimies?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?372993Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n342228Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari482149Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa792009Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh541726Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr561465Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä161432Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http451279Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1111186Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian160905