Sakari Mäkinen
Oikeen v*tun maanteiden sankari... Tultiin lahdentielle kehän rampista ja tämä kaveri mersulla sitä pitkin Helsingistä. Kerettiin hyvissä ajoin eteen, mutta huomasin ettei mese kiihtynyt tarpeeksi nopeasti, vaikka yrittikin ehtiä blokkaamaan meidät. Sen jälkeen hän meinasi tulla auton takakulmasta sisään ja kun kohteliaasti vähän väistin niin meinasi tulla kylkeen, vielä ihan tarkoituksella... Jos olisin ollut omalla autolla ja ei olisi ollut avovaimo ja koirat kyydissä, niin olisin varmaan antanut osua. Ei vaan tiedä yli satasen vauhdissa minne sitä saattaa pyörähtää jos sopivasti kolahtaa. Ja reissu olisi pahasti viivästynyt... Prkl kun keittää vieläkin.
Sitten päätin selvittää auton kuskin, ja Trafin tiedoista paljastui että kuski oli Pekka Henttu. Noh, ajattelin katsoa mikä Pekka on miehiään. Internet tarjoaa moneen asiaan vastauksia ja yllätyin kun ilmeni että kuski oli Liikenteen turvallisuusvirasto Trafin ilmailujohtaja ja Eurooppan lentoturvallisuusvirasto EASA:n hallintoneuvoston puheenjohtaja. Kuskin tunnisti helposti nimitysuutisesta jossa kerrottiin hänen saaneen tittelin ensimmäisenä suomalaisena.
Mielestäni liikenteessä näin käyttäytyvä ihminen ei sovi tehtäväänsä liikenteen turvallisuuden parissa. Ehkäpä Pekka suhtautuu vain lentoliikenteeseen vakavasti? Häntä kovasti nauratti kuskin paikalla tämä episodi. Kansalaisen voi aina jyrätä tieltä ulos.
Hentun Pekka tyri!
Liisataan
1
109
Vastaukset
- ilmailuasia
Poliisin olisi syytä heti selvittää tämä insidentti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648