europarlamentin tiloista löytyi aika paljon jäämiä kokaiinin käytöstä.
tutkittiinko asiaa ollenkaan että ketkä sitä käytti vai painettiinko villaisella.
taitaa olla taas sitä kaksinaismoraalia jonka mukaan rikkailla ja hyvätuloisilla on vähän eri lait kuin taviksilla.
kokaiini kohu
12
1423
Vastaukset
- haloooo
No miten asiassa olisi pitänyt mielestäsi edetä?
- tutkimatta
asiaa sen tarkemmin. Mielestäni asiassa olisi pitänyt edetä samalla tavalla kuin ne kokaoiini jäämät olisivat löytyneet minun kodistani. Selvennettäköön ettei meiltä niitä jäämiä löydy, kun kukaan täällä ei käytä huumeita. Periaatteessa tutkimuksen pitää olla yhtä vakavaa löytyipä huumeita tai huumejäämiä mistä tahansa paikasta. Paikalliset lait pitää olla samat kaikille sillä alueella oleskeleville, paitsi diplomaateille. Olkoonkin, että mahdolliset tuomiot vaihtelevat.
- vielä vähän
tutkimatta kirjoitti:
asiaa sen tarkemmin. Mielestäni asiassa olisi pitänyt edetä samalla tavalla kuin ne kokaoiini jäämät olisivat löytyneet minun kodistani. Selvennettäköön ettei meiltä niitä jäämiä löydy, kun kukaan täällä ei käytä huumeita. Periaatteessa tutkimuksen pitää olla yhtä vakavaa löytyipä huumeita tai huumejäämiä mistä tahansa paikasta. Paikalliset lait pitää olla samat kaikille sillä alueella oleskeleville, paitsi diplomaateille. Olkoonkin, että mahdolliset tuomiot vaihtelevat.
Niin siis tutkittu mitä tarkemmin?
Johan ne paikat tutkittiin ja todettiin jäämiä löytyi. Mitä siinä pitäisi lähteä tutkimaan ja miten? Ketkä olisivat oikeussubjekteja tässä tapauksessa? - Ilmeisesti
vielä vähän kirjoitti:
Niin siis tutkittu mitä tarkemmin?
Johan ne paikat tutkittiin ja todettiin jäämiä löytyi. Mitä siinä pitäisi lähteä tutkimaan ja miten? Ketkä olisivat oikeussubjekteja tässä tapauksessa?käyttäjiä on vaikea löytää, mutta ainakaan yrittämättä (= tutkimatta jättäminen) ei ketään saada vastuuseen huumeiden käytöstä.
Ilmeisesti huumeiden käyttö on kielletty myös EU-rakennuksissa? - media mukaan
Ilmeisesti kirjoitti:
käyttäjiä on vaikea löytää, mutta ainakaan yrittämättä (= tutkimatta jättäminen) ei ketään saada vastuuseen huumeiden käytöstä.
Ilmeisesti huumeiden käyttö on kielletty myös EU-rakennuksissa?sinne vaan reportteri pikatesterin kanssa ja kameran edessä kyselemään edustajilta ketkä suostuvat testiin, ainakin oman maineensa puhdistaakseen.
- antinarkkari
media mukaan kirjoitti:
sinne vaan reportteri pikatesterin kanssa ja kameran edessä kyselemään edustajilta ketkä suostuvat testiin, ainakin oman maineensa puhdistaakseen.
Huumeiden hallussapito, käyttö ja välittäminen pitää olla kielletty kaikilta sekä herroilta että narreilta.
Tietysti syyllisen/syyllisten vastuuseen saaminen voi olla mahdotonta, jos huumejäämät ovat löytyneet yleisistä tiloista, joita käyttää sadat ihmiset. Jos jäämiä löytyy yksittäisen henkilön työhuoneesta tai vastaavasta tilasta, niin syyllisen saaminen vastuuseen on paljon helpompaa.
Epäilen ettei ketään ikinä saada kiinni huumejäämien perusteella. - näitä voidaan tehdä?
antinarkkari kirjoitti:
Huumeiden hallussapito, käyttö ja välittäminen pitää olla kielletty kaikilta sekä herroilta että narreilta.
Tietysti syyllisen/syyllisten vastuuseen saaminen voi olla mahdotonta, jos huumejäämät ovat löytyneet yleisistä tiloista, joita käyttää sadat ihmiset. Jos jäämiä löytyy yksittäisen henkilön työhuoneesta tai vastaavasta tilasta, niin syyllisen saaminen vastuuseen on paljon helpompaa.
Epäilen ettei ketään ikinä saada kiinni huumejäämien perusteella....
- enpä tiedä
näitä voidaan tehdä? kirjoitti:
...
pointti onkin siinä että jos julkisesti suostuu huume testiin voi puhdistaa nimensä.
jos kieltäytyy jää epäilyksen varjo.
osallistuminen on vapaa ehtoista.
käyttö on ollut aika yleistä koska jäämiä löytyi useasta paikasta ja sen verran paljon että satunnaiset käytöt eivät voi niitä selittää.
- tässä se taas on!!
huumeiden vastustajia. Todennäköisesti sillä mitä he olevinaan vihaavat sitä he oikeasti todella rakastavat. Tiukat huumelaki kansalle, jotta rikollisuus rehottaisi ja tekisi huumerosvouksen mahdolliseksi. Se nähkääs on vain mahdollista, kun kaikki ”huumeet” ovat kiellettyjä ja niitä voi ostaa tavis vain rosvoilta.
- järkimies...
Painu EU-vastustaja Sonkajärvelle!
- vi¤¤u kuuluu
en ole eu vastustaja, edellytän vain että laki on kaikille sama.
kieltolaki on hölmöjen hommaa mutta jos sitä noudatetaan sen on koskettava kaikkia.
- JA VIRANOMAISILLE!! ASIA ON...
Luulen että stimulantteja tarvitsevat ainoastaan me ADHD ihmiset? Jos joukossa onkin sellaisia?
Ritalin ja Dexediinin maksimi annokset eivät enää tunnu riittävän vaikka niistä on todellinen apua Dexedrinestä enemmän. Vaadin anonyymisti, että jos jotkut poliitikot vetävät kokaa, niin minä tyydyn saada reseptin, jolla voi apteekista ostaa 160 mg Ritalinia /per päivä 80 mg sijaan tai Dexedrineä 120 mg /60 mg sijaan.
Ne eivät ole mulle mitään päihteitä, mutta olen vuosia harmitellut sääntöjä ja käsinyt koska maksimi annos on 80mg Ritalin ja 60 mg Dexedrine.
Pystyn tekemään kaiken silloin paremmin. Eläminen sujusi kaikitavoin paremmin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1785042- 141681
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621605Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1231484Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91373Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit491090Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961074Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297952- 190915
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7760