Löysin ullakolta 80-luvulla kuvattuja Video8-kasetteja. Niitä kuvannut Canonikin tuntuu toimivan. Miten siirrän ne tietsikalle? Mitä lisävermeitä tarvitsen? Kasetteja on niin paljon, ettei rahat riitä palvelun ostamiseen.
Vastaukset 7
- http://www.huuto.net
Kokeile vaikka tollasta: http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?tits=easycap&ccat=-1&status=N&odir=A&order=R&start=0&num=50
- piikakivi
Moi, jos olet ko. tuotteen huutokauppaaja/myyjä, olet ilmeisesti tamperelainen, niin minäkin. Tulisin mielelläni ostamaan face-to-face, saisin varmaan hiukan käytännön ohjeitakin samalla, vai mitä?
- http://www.huuto.net
piikakivi kirjoitti:
Moi, jos olet ko. tuotteen huutokauppaaja/myyjä, olet ilmeisesti tamperelainen, niin minäkin. Tulisin mielelläni ostamaan face-to-face, saisin varmaan hiukan käytännön ohjeitakin samalla, vai mitä?
En ole myyjä, vaan olen ostanut yhden tuollaisen.
Ei ollut mitään ongelmia asennuksessa. Kaikki oli oletuksena kohdallaan lukuunottamatta kuvakokoa (joka EI ollut 720×576 kuten pitäisi), mutta sekin selvisi sopivaa kohtaa kruksaamalla.
Minulla on parikappaletta Digital 8 kameraa, molemmat toistaa kaikki 8 mm kasetit. Voin siirtää videosi ulkoiselle kovalevylle 5 euroa/kasetti, tai DVD-levyille 7 euroa/kasetti.
- 2
Kaksi tapaa, ite käytin ensimmäistä.
- laitoin kameran pyörimään ja kuvaa 40" taulutelkkariin ja kuvasin Full Hd kameralla joka oli jalustalla.
Tulos "todella hyvää" katsellessa tietsikalla ja aivan siedettävää telkkarisakin, paremman tuntuista kuin aito.
-toinen tapa, kopioida kirjastosssa, useissa kirjastoissa on laitteet ja ilmainen käyttö.
Mitään laitteita ei kannata ostaa, koska usein ehkä sinunkaan ei oikeasti toimi kuin 5 min ja tulee ongelmia. - 2
ei ole, koeta ensin ja kirjoita vasta sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991418
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1111162- 51020
- 631003
Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi56956Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k50952Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.130861- 69761
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant57733Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a291629