Mikä olisi suhteellisen edullinen kamera, jolla saisi kuitenkin laadukkaita ja hyviä kuvia? Tällä hetkellä käytössä vain kännykkäkamera (5.0 MP), joten kaipaisin tämän rinnalle hyvää digikameraa. Järkkäri ollut haaveena ja haaveena saa pysyä vielä useamman vuoden rahatilanteen vuoksi, niin nyt haussa laadukas ja hyvä väliaikaisratkaisu. :D
Edullinen ja laadukas kamera?
5
209
Vastaukset
- digipikseli..
200e niin alat saaman rahoillesi vastinetta. Alle sadan euron luokasta löytyy vain halpoja leluja ja 100-200 euron välillä ns. kompromissimalleja. Esim Sony HX-5V tai Canon PS SX220 voisi olla tutustumisen arvoisia.
Nykyään saa jo alle satasella suhteellisen mukavia kameroita, esimerkiksi Canon Powershot A2200
tuota Powershot SX 210 IS saa jo hiukan alle kahdensadan. itsellä kokemusta pykälää vanhemmasta mallista eli 200:sesta, tuolta näet minkälaista jälkeä harrastelija sillä saa. jos siitä olisi apua päätökseen. sonysta en tiedä.
http://koti.mbnet.fi/winner/- huutamaan heti
katso myös käytettyjä esim. huutonetistä.
Kiitos vinkeistä, tutustunpa näihin sitten tarkemmin! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1942035
- 1331128
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21795- 58786
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34711ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522