Olisiko mahdollista, että henkilöt, jotka ilmoittelevat ahkerasti epäasiallisia viestejä(aivan aiheellisesti)Voisivat saada mahdollisuuden poistaa niitä itse?Sefun homma on niin vastuullista, ettei siihen ala kukaan palstoilla, joilla häiriköidään eniten. Jos useampi henkilö voisi poistella viestejä,niitä lähtisi tasaisesti ympäri vuorokauden.
Apulaissheriffi?
8
129
Vastaukset
Hei safirella!
Kiitos kehitysideastasi. Apulaissheriffit ovat mielenkiintoinen ja varteenotettava kehitysidea. Laitan ehdotuksesi eteenpäin tuotekehitystiimille.
Terveisin,
Mari
Suomi24- ...
Voisiko Suomi24:n saatanan ääliöt ylimieliset kusipäät haistaa pitkän paskan?
Ette oli 2:n vuoden jälkeenkään tehneet mitään Ateismi-palstan rasistille, vaikka se postittaa jo valelääke.-mainoksia, joilla kerjää ihmisiltä rahaa?
Nyt te lessut sitten kerran vastaatte tänne, mutta ette vastaa 10 lähettämääni palautteeseen, osoitteesta [email protected]
Oletteko vajakkeja vai lukutaidottmia? pienenpuolesta.
sanoi teille ihan oikein.
Miksi siis annatte häiriköiden viestien olla, ja ilmestyä yhä uudelleen 10 kertaa päivässä, mutta sitten poistatte asiallisia avauksia?
Sanoin jo oikean käyttäjätunnukseni irti, ja kerroin mainostajillenne olemattomasta asiakaspalautteestanne. - eiei!
Tämä ei ole pelkästään hyvä idea. Esim. laivamatkat ja risteilyt -palstaa terrorisoi jatkuvasti joku jankuttaja, joka haluaa mihin tahansa ketjuun ängetä omia mielipiteitään (mm. vaatimus laivayhtiöiden nimien käyttämisestä eli ei hänen mukaansa saisi sanoa "Silja", kuten keskustelussa moni tekee, vaan kuuluisi sanoa "TallinkSilja", koska se sattuu olemaan virallinen nimi). Sama henkilö näyttäisi miinustelevan eri mieltä olevien viestejä ja tietysti plussittavan omiaan. Ja poistattaa viestejä, joissa käsitellään hänen palstaa häiriköivää käytöstään (näin esim. tänä aamuna), jotta voi jatkaa samassakin ketjussa nimivääntöjään. Hän mitä ilmeisimmin esittää siis noita poistopyyntöjä usein, ja surkastuttaisi muutenkin surkeaksi oman toimintansa vuoksi menneen palstan lopullisesti, jos saisi vielä kaipaamansa sefu-valtuudet.
- Ex-työläinen...
eiei! kirjoitti:
Tämä ei ole pelkästään hyvä idea. Esim. laivamatkat ja risteilyt -palstaa terrorisoi jatkuvasti joku jankuttaja, joka haluaa mihin tahansa ketjuun ängetä omia mielipiteitään (mm. vaatimus laivayhtiöiden nimien käyttämisestä eli ei hänen mukaansa saisi sanoa "Silja", kuten keskustelussa moni tekee, vaan kuuluisi sanoa "TallinkSilja", koska se sattuu olemaan virallinen nimi). Sama henkilö näyttäisi miinustelevan eri mieltä olevien viestejä ja tietysti plussittavan omiaan. Ja poistattaa viestejä, joissa käsitellään hänen palstaa häiriköivää käytöstään (näin esim. tänä aamuna), jotta voi jatkaa samassakin ketjussa nimivääntöjään. Hän mitä ilmeisimmin esittää siis noita poistopyyntöjä usein, ja surkastuttaisi muutenkin surkeaksi oman toimintansa vuoksi menneen palstan lopullisesti, jos saisi vielä kaipaamansa sefu-valtuudet.
Se jankuttaja on Suomi24:llä töissä ja jo virkansa puolesta sen pitää pitää mainostajien puolta...
- pienenpuolesta.
olen pettynyt suomi.24 foorumiin .
miksi häviää viestit ?
jos sanoo totuuden suomen kansan taloudellisesta tilasta .
ei hauku ei kiroa ym.kiellettyä kirjoita
KYSYN MIKSI ETTE ANNA OLLA VIESTIKETJUT NÄKYVILLÄ?
sanon vaikka kuinka köyhän asioita salataan ei ne katoa minnekkään
ja jonkun on tuotava ne julki . - 5+15
Tuntien S24:n sheriffivalintojen ammattitaidottomuuden, en suosittele lisäämään sheriffejä. Sheriffit ovat aina olleet pahimpia häiriköitä ja S24:n erityisessä suojeluksessa, valitettavasti.
Niin kauan kuin S24 suosii häirikkösheriffejä, ei ole mitään etua antaa suositut palstat useamman sheriffin valvottaviksi.
En ymmärrä tätä linjaa ollenkaan.. Mutta eihän tämä foorumi ole toiminut moniin moniin vuosiin kuin mainostulojen lähteenä.- åpoidfe
up
- hups.
Kyseisenlainen kirjoitustyyli voidaan luokitella vain ja ainoastaan käsittämättömän tyhmyyden ilmentymäksi, samoin kuin sinun kommenttisikin. Sen ymmärrän jos pilkkuja ei saada oikeille paikoilleen, mutta kyllä se perkelen lause pitää osata päättää pisteellä eikä millään helvetin kahdella pilkulla!!!
Niin ja tosiaan tuo toinen mainitsemani k i r j o i t u s t y y l i on i l m e i s e s t i s i n u n m i e l e s t ä h y v ä k s y t t ä v ä ä p ä ä te l l ee n k o m m e n t i s t a s i (ja tätä tyyliä käyttää vain se yksi ja sama mielisairaalalta välttynyt vakiohäirikkö)...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä3211586Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa614171Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san253598Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1513488Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2422753Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1382479Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2081936Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3771355- 771224
Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta20997