Air finland holidays/Ifa interclub san augustin

Hei,

Onko kellään kokemuksia air finland holidayssin matkoista ja tietysti mielellään kuulisin kokemuksia myös ko. hotellista?
4256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hotellista ei ole kokemusta, mutta matkanjärjestäjästä sen sijaan erittäin huonoja kokemuksia. EN SUOSITTELE KENELLEKÄÄN !!! Välttelevät vastuuta, palvelu oli erittäin huono myös matkakohteessa. Opas valehteli päin naamaa. Olin pyytänyt merinäkölahuoneen, jollainen oli kuvastossa. Arvatkaa sainko ? PYYNTÖ EI KOSKAN EDES VÄLITTYNYT HOTELLIIN ja hotellin vastaava kertoi, että heillä on sopimus tämän matkanjärjestäjän kanssa ainoastaan niistä surkeista huoneista.
Lopulta itse taistellen sain uuden huoneen kun lomastani oli mennyt kaksi päivää hukkaan, mutta lisämaksua 15 euroa / vrk vastaan. Siis 75 euroa lisöäää jo ennestään kalliiseen hintaan ja kaksi päivää lomasta täysi pilalla.
Opas kyllä lupasi kaikenlaista, vaikka hyvin tiesi etteivät nämä kuvissa näkyvät huoneet ole heidän asiakkailleen. Säälittävää, väärää markkinointia !!!

Äänestä
  • Tää oli varmaan vitsi. Ainakin sain hyvät naurut, kittos!

    Äänestä

Huonetoivomukset kannattaa lähettää suoraan hotelliin. Käsittääkseni juuri mikään matkanjärjestäjä ei välitä huonetoivomuksia eteenpäin. Suurin osa jopa kertoo sen.

Itse olen aina saanut juuri sellaisen huoneen kuin olen pyytänyt. Joskus en ole ihan tajunnut mitä olen pyytänyt. Puerto de la Cruzin San Felipessä sain melkein ylimmän kerroksen huoneen (muistaakseni 17 kerros) kun pyysin huoneen mahdollisimman ylhäältä ja Teiden puolelta. Tuota kerrosta ylempänä oli vain joitain erikoishuoneita. Tuo pyyntö ei vain ollut kovin järkevä korkeanpaikankammoiselle.

Perusvastaus hotelleilla on ollut "Teemme parhaamme mutta emme lupaa mitään." Yleensä toivomuksen esittäneet saavat toivomansa huoneen, koska niin harva esittää toivomuksia. Eri asia sitten se, jos matkanjärjestäjällä on sopimus vain huonommista huoneista. Olen myös saanut hyvän huoneen silloin kun en ole osannut esittää minkäänlaista etukäteistoivomusta.

Silläkin saattaa olla merkitystä, että olen keski-ikäinen, harmaatukkainen mies ja yleensä minulla on pikkutakki päälläni hotellille tullessani. :) Muutenkin yritän tehdä kohteliaalla kaytöksellä hyvän vaikutuksen heti hotellille tullessani.

Kerran olen ensimmäisen päivän jälkeen pyytänyt huoneen vaihtoa ja se on onnistunut heti huomattavasti parempaan huoneeseen.

Äänestä

Kyllä se varmaan useimmiten sujuu, jos ei ole kyseessä Air Finland matkanjärjestäjä. Olen tehnyt elämäntyöni Finnairilla ja matkustellut vapaalipuilla.
Vaikka asuin milloin mitenkin, niin tämän hotellin henkilökunta oli ehkä kaamein kaikista. Ja hotelli Marietta Playa del Inglesissä.
JOKAINEN VALEHTELI SEN KUN KERKISI, opas kaiken kärjessä.
Henkilökunta valheineen vaihtoon , kokit OK.
Eli menkää muulla matknjärjestäjällä niin homma varmaan hoituu ja säästytte pettymyksiltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tammikuussa reissuun kirjoitti:

Hei,

Onko kellään kokemuksia air finland holidayssin matkoista ja tietysti mielellään kuulisin kokemuksia myös ko. hotellista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu