PC-pelit eivät toimi

tollisko

En tiedä, olisiko tämä aihe tänne kuulunut mutta kysympä nyt kuitenkin kun en parempaakaan paikkaa löytänyt. Eli lapsillani on paljon pc-pelejä, jotka asensimme tietokoneellemme ja jotka toimivat moitteettomasti KUNNES vein tietokoneen sen tukkiuduttua huoltoon ja siellä se puhdistettiin. Mahdollisesti asennuksetkin tyhjennettiin, koska kaikki pelit eivät ole toimineet sen jälkeen. Onkohan mitään mahdollisuuksia pelata enää kyseisiä pelejä? Erään pelin asennettuani näytölle tuli lukemaan: Director Player Error ---- The file " " is not a Director file . Onko mitään tehtävissä?

8

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asennus uudelleen

      No tottakait on, asennat pelit uudelleen siitä pelilevyltä.

    • tollisko

      mutta siitä huolimatta pelit eivät ole toimineet enää.

    • Usko Maton

      Toimiiko se kone muuten?
      Omituiselta tuntuu etteivät uudelleenasennetut pelit toimi.

    • Guru2

      Olisikohan jotkut yhteensopivuus päivitykset lähteneet? Parasta googlettaa jokaisen pelin kohdalla nämä ongelmat jos vaikka muilla olisi ollut samanlaisia ongelmia.

    • Voihan sen käyttiksen asentaa kokonaan uudelleen tai palauttaa varmuuskopiolta.

    • kuutiopiä

      "KUNNES vein tietokoneen sen tukkiuduttua huoltoon ja siellä se puhdistettiin. Mahdollisesti asennuksetkin tyhjennettiin,"

      -kaikki muut kuin soikiapää ymmärtää,että koko kone on formatoitu!!

      Olisi helvetin kiva tavata tuo repe,joka luulee tietävänsä tietotekniiksta jotain,mutta todellisuudessa on paljon minuakin typerämpi,vaikka en alan kouluja ole päivääkään käynyt.

      • kolmio Nenä

        Älä keuhkoo!


    • F.A.I.L

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1241
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      158
      1067
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      58
      871
    4. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      726
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      178
      719
    6. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      50
      714
    7. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      712
    8. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      703
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      698
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      655
    Aihe