Implantin liikkuminen

Huolestunut

Minulle laitettiin n. vuosi sitten rintaimplantit ja minua on vaivannut jo pidemmän aikaa se, että pystyn liikuttamaan (liu´uttamaan) proteesia n.3cm ylös-alas suunnassa implanttitaskussa. Sivuttain proteesi ei liiku vaan koko rinta sen mukana. Onko tämä normaalia? Implantti on anatominen ja laitettu osittain rintalihaksen alle. Implantin voi tuntea selvästi ala-osastaan ja se tuntuu myös "ryppyiseltä". Lisäksi implantit on mielestäni sijoitettu liian alhaalle, näyttävät valahtaneilta ja tuntuvat olevan kylkiluiden päällä. Voiko tällaiselle tehdä mitään uusimatta implantteja vai onko uusintaleikkaus ainut mahdollinen tapa korjata lopputulosta?

4

427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erilaisia tapoja

      Mulle on laitettu pyöreet implantit 5 vuotta sitten ja lihaksen päälle. Pystyn kyllä liikuttamaan implanttia, tai ainakin luulen sen liikkuvan. Mutta ei se sati saati tunnu ja näytä mitenkään hassulta. Joissakin asennoissa saan implantin sellaiseen olomuotoon, että se saattaa tuntua "ryppyiseltä", mutta todella vähän. Todella vähän.
      On erilaisia tapoja laittaa imlantti ja minä valitsin ehdottomasti lihaksen päälle, koska olin kuullut kokemuksia lihaksen alle laitetuista ja niiden normaali elämässä aiheuttavista "omituisuuksista". Halusin ettei lihaksen liike aiheuta minkäänlaista lihaksen alle laitetulle implantille ominaista liikettä / puristusta / puristuksen tunnetta ynnä muitakaan vastaavia.
      Lisäksi implanttejakin on erilaisia, ja jostakin kumman syystä en mennyt siihen lankaan, että tavoitellaan "mahdollisimman luonnollisen näköistä". Omani ovat pyöreät, korkealla profiililla, geelitäytteellä ja koko on 325g. Lopputulos on alkuun olleiden turvotusten laskeuduttua täysin luonnollinen. Olen ollut tähän täysin tyytyväinen ja en osaa muuta sanoa, kuin että menisin itse ainakin uusintaleikkauksen, jos mahdollista.

      • vaihtoa miettivä...

        erilaisia tapoja: mikä oli lähtötilanteesi ennen implantteja? Oliko omaa rintaa/rasvaa?


      • TUULA

        HEI ,KUN SULLE LAITETTIIN IMPALANTIT OLIKO KIVUT KOVAT?? JA KUINKA KAUAN OLIT KIPEÄ?? KUINKA KAUAN TURVOTUS KESTÄÄ.KIVA LUKEA ETTÄ OLET ITSE TYYTYVÄINEN.OLISIN TIEDOSTASI SYDÄMMELLISESTI KIITOLLINEN KUN ITSE MENE 18.1 KOHOTUKSEEN IMPALANTTIEN LAITTOON .RUOTSIN PUOLELE MINKÄ NIMISET SINULA ON IMPALANTIT.ITSE LAITTAUTAN MENTORIT/KIRJOITA PIAN:)


      • TUULA kirjoitti:

        HEI ,KUN SULLE LAITETTIIN IMPALANTIT OLIKO KIVUT KOVAT?? JA KUINKA KAUAN OLIT KIPEÄ?? KUINKA KAUAN TURVOTUS KESTÄÄ.KIVA LUKEA ETTÄ OLET ITSE TYYTYVÄINEN.OLISIN TIEDOSTASI SYDÄMMELLISESTI KIITOLLINEN KUN ITSE MENE 18.1 KOHOTUKSEEN IMPALANTTIEN LAITTOON .RUOTSIN PUOLELE MINKÄ NIMISET SINULA ON IMPALANTIT.ITSE LAITTAUTAN MENTORIT/KIRJOITA PIAN:)

        HEI,voisiko joku joka on käynyt impalantit laittamassa niin,vastata kysymyksiini NYT ,ON ALKANUT PELOTTAMAAN JA MIETIN ETTÄ PERUISINKO AJAN:(/kiitos


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      24
      4402
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3503
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3394
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      20
      3328
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      123
      2920
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      28
      2670
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2350
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      12
      2341
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2165
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      33
      1774
    Aihe