Olisi tarkotus ajella siihen suuntaan(äänekoski suolahti),ja täytyis tietää hyviä pizza kebab paikkoja.
eli mihinkä kannattas männä..?
Pizzeriat
18
2852
Vastaukset
- Jeps12345
Miksi ihmeessä iänikuista pizzaa ja kebabia?
Mikset mene syömään kiinalaiseen tai thaimaalaiseen? Äkella molempia tarjolla.- Anonyymi
Vantaalla on hyviä pitseerioita kun on kiva seurata kun mamut tappelee ja ampuvat pelkän roskaruoka paikan takia kyllä ovat idiootteja. No eivät osaa edes soomea vaan sönköttävät.
- Poro1
No,satun tykkäämään pizzasta.. Miksi ei kiinalaistakin..kaikkiruokainen..
- Sepa
Mikähän idea tuolla kommentilla oli? Ei sano paikan nimeä,eikä toden totta kannatakkan kun nuin epätodellista asiaa kerrot.
Boronissa parhaat pizzat.
- Miisuk
Elit ehdottomasti
- Rizza
Haney, minun mielestäni. Viihtyisäksi ei voi sanoa mitään näistä mainituista, mutta pizzat on hyviä sen sijaan kaikissa paikoissa.
- Pizzeriaomastaja
Minu pizzasa ei ole koiraa sisällä.Vaikka koirakarva saataa olla ei lihaa ole.
- Juhooooo
Suolahden elit Pitseriassa on mainiota kebabbia, mutta pitsat ostaisin muualta. Eliten pitsoissa on mielestäni liian paksut pitsapohjat ja täytteitä liian vähän.
Esimerkiksi kotipitsasta saa mahtavat pitsat, ohut pohja ja makoisat täytteet. - kosjddffhdgfddc
Boron, isot ja maukkaat pizzat ja muutakin löytyy. Paikkakunnalla kauan ollut ja samoilla omistajilla joten luottamusta tasoon löytyy.
- kotipizza1
Mutta työntekijät vaihtuu joka vuosi, ja pizzojen taso laskenu aika paljon
- äijälä
Suolahden Elit, parhaat seutukunnan pizzat ehdottomasti :)
- massssa1
Uusi pizzeria Kotakennääntien varrella on mielestäni tutustumisen arvoinen paikka. Hyvät pizzat ja ok hinta
- hepperi3
Minkäniminen Pizzeria on? Ollaan tulossa Äkoskelle piakkoin
- Hansolo
En muista nimeä. S-kirjaimella alkaa. Kun 4-tieltä lähtee keskustaan päin (Nesteen risteyksestä), aja noin 300m ja paikka on vasemmalla.Samassa pihassa myös Leif Lindemanin autoliike.
- Happeri3
Kiitos kovasti!
- Sessi6
Happeri3 kirjoitti:
Kiitos kovasti!
Se ässällä alkava on joku Sezin pizza ja kebab. Ja sieltä saa ihan schaisse-pizzaa, on tullut testattua. Paksut pohjat, vähän täytettä, mauton.... Ja melko lailla saman hintaista kuin muissakin Äken pizzapaikoissa!
- Tillikka11
Gulav Midia ja Honeys Äken keskustassa myös ihan OK.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665605Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti942951- 2742611
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362449Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä232219Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611754Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai581349Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131233- 881165
- 901146