Vanhemmat rasisteja?

jerssss

Vituttaako ketään muuta se että saatte melkein joka päivä kuunnella rasistisia kommentteja homoista näin vaalien lopulla? Vanhempani käyvät kuulemma äänestämässä niinistöä vain sen takia että ''tuollanen vammanen hintti'' ei kuulemma ole hyvä edustamaan suomea vain koska on homo.

Siis ei helvetti ärsyttää, mulla ei oo mitään homoja eikä ketään ''erilaista'' vastaan enkä ymmärrä mikä vanhempiani niin vaivaa, kysyin isältä että mitä homot häntä vaivaa, niin isäni vain siihen että ei mitään, sillä hän vetäisi homoa kuulemma turpaan ja kovaa jos näkisi sellaisen...

Lähinnä tässä ärsyttää että minulla on tyttöystävä joka on BI ja vähän pelkään vanhempieni reaktiota jos he saavat tietää tyttöystäväni ''enemmän''.

Mutta en todellakaan tiedä mikä helvetti vanhempiani vaivaa, itseäni ei haittaa ollenkaan...

5

1065

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wentiz

      Mun isällä on vähän sama juttu. Anna niiden olla, mutta pidä mielipiteesi. Ennen homoutta käsiteltiin kuin pahaa sairautta, se on vain pinttynyt vanhempiesi päähän.

    • Faijas_O_KaappiHomo?

      No sun faija ei tykkää homppeleista, koska tuntee sisimmässään suurta vetoa miähiin.

      Siiton joskus tehty kai tutkimukssii, ja ne jotka pitää suurinta melua siitä jotteivat oo homoja tai suureen ääneen vihaavat homoja, ovatkin eniten poikien väliseen rakkauteen kallellaan.

    • eetla

      Tuota..........onko tällä BI tyttikselläsi myös tyttöystävä sinun lisäksesi?

    • Homous ei ole rotu!!!! ihan oikeesti ihmiset opetelkaa perus suomee

      • Anonyymi

        Nyt se hintti on ulkoministerinä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      160
      3135
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      236
      2983
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      179
      2192
    4. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      34
      1769
    5. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      119
      1618
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      212
      1361
    7. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      72
      1033
    8. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      13
      979
    9. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      113
      917
    10. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      891
    Aihe