Hotellisuosituksia Riosta?

Olen lähdössä Rioon lomalle maaliskuun lopussa ja haluaisin kuulla kommentteja ja suosituksia hotelleista Copacabanalla ja Ipanemalla. En etsi luksushotellia vaan hyväksi todettua ja kohtuu hintaista majoitusta, mielellään mahdollisimman läheltä pääkatuja. Av. Atlantis jne. Matkaan on siis lähdössä kaksi kolmekymppistä naista. Itse olen käynyt aikaisemminkin Riossa jolloin asuin Ibiza-hotellissa ja se oli ihan ok, tosin reissusta on jo 5v. Lisäksi olen opiskellut Buenos Airesissa sekä matkustellut Uruguaissa ja Venezuelassa joten lattarit sinällään jo tuttu juttu. Trip advisorista olen saanut jonkin verran vinkkejä mutta hauaisin kuulla niitä myös täältä!

3

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mäntän mies

      Hotelli Toledo oli pienehkö ja kohtuuhintainen. Sijainti on heti Avenida Atlantican jälkeen seuraavalla samansuuntaisella kadulla.

    • Siis hyi saasta mikä mörskä tuo Toledo oli! Ensimmäisenä huoneessa vilisteli torakka ja takapihan puolella olevassa huoneessa ei ollut edes ikkunalaseja, vain puiset kehikot! ÄLKÄÄ MENKÖ KUKAAN! onneksi saimme vielä ensimmäisenä iltana uuden hotellin.

      • Oujeeeeee

        Mitä jouduitte pulittamaan paremmasta per yö?
        Riossa on tullut käytyä ja eniten uutta mahdollista reissua rassaa majoituksen hinta tuolla...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      20
      9114
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      24
      3589
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      41
      2163
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      89
      1855
    5. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      13
      1832
    6. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      11
      1344
    7. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      24
      1268
    8. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      68
      1102
    9. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      799
    10. Missä palaa?

      K-Market sauhuaa missä päin Poria?
      Pori
      64
      771
    Aihe