Tykkään neuloa villasukkia aikani kuluksi, lähipiiri on jo varustettu villasukilla näin joulun jälkeen, niin tietääkö kukaan onko itse neulotuilla villasukilla missään foorumilla kysyntää?
Kysyntää villasukille?
14
785
Vastaukset
- villasukkaan näin
- army
Armeijan pojille, ainakin Hennalan varuskunta Lahdessa on ottanut vastaan sukkalahjoituksia...
- puikot heilumaan
ensikodit ottavat vastaan mielellään pieniä sukkia ja lapasia.ainaskii täällä jyväskylässä.
- puikkopirkko
Kiitos vastanneille! On nyt lisä motivaatio jatkaa neulomista :)
Omatekoisilla villiksillä luulisi olevan kysyntää myös huuto.netissä. Jos nyt et ihan ansiomielessä ala sukkia tehtailemaan, niin niitä voi huutokaupata eniten paleleville :)
- vaakalainen
- mari,,
Hei!
Päiväkodit mielissään jos sinne neuloisit villasukkia:)
terkuin Mari - azzy
Minulle kelpaisi muutama pari sukkia, vanhat mummontekemät alkaa olla niin usein parsitut. Voin vaihdossa kutoa lapaset :)
- kutoja mamma
teea makiken laisii sukkia muutakin huivii säärystimii aikani kuluki
- Passimies Lapista
Hei!
Sinulle on kysyntää. Metsästäjät, erityisesti hirvimiehet tarvitsevat ihan rajattomasti vahvoja villasukkia. Niitä kun ei saa mistään ostaa.
Kysyntää on myös ns. puolisukista, eli lyhyellä varrella olevista sukista.
Voi kun sais vielä kotikutoiset vahvat villasukat!!- Passimies Pellosta
Jatkan vielä. Sukilla voi olla hintaakin, hyvistä ja lämpimistä kannattaa kyllä maksaa.
Meillä Erässä oli eräs mummu joka kutoi sukkia koko seurueelle, mutta nyt ei enää kykene. Vahinko.
Saiskos sinuun Pirkko jotenkin yhteyden??? - hani
Passimies Pellosta kirjoitti:
Jatkan vielä. Sukilla voi olla hintaakin, hyvistä ja lämpimistä kannattaa kyllä maksaa.
Meillä Erässä oli eräs mummu joka kutoi sukkia koko seurueelle, mutta nyt ei enää kykene. Vahinko.
Saiskos sinuun Pirkko jotenkin yhteyden???Hei, minä voin kutoa teille sukkia, kerrot vain kuinka monet parit ja minkä kokosia!
- hani
Passimies Pellosta kirjoitti:
Jatkan vielä. Sukilla voi olla hintaakin, hyvistä ja lämpimistä kannattaa kyllä maksaa.
Meillä Erässä oli eräs mummu joka kutoi sukkia koko seurueelle, mutta nyt ei enää kykene. Vahinko.
Saiskos sinuun Pirkko jotenkin yhteyden???Hei passimies Pellosta, kuten jo äsken mainitsin niin neulon todella tasokkaita villasukkia. Yleensä neulon myös miesten sukat jollakin hienolla kuviolla, hyvästä ja lämpimästä villalangasta.
Saat yhteyden kun vastaat tähän viestiin, niin luultavasti se tulee mun s.postiin? En kyllä tiedä tätä käytäntöä ja ihan hirvittää se roskaposti mikä siinä ohessa kulkee ja häiritsee joka päiväistä elämää!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k353785Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet511714- 731369
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751211Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille1741082Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911051- 84945
Olisit ollut niin
Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua41836Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?49791- 39760