herkkua tarjolla

fe-male

Katsokaa, jos ette ole vielä katsoneet, les ballet trockaderos men in tutus. Kertakaikkisen ihanan syötävän hyvän näköisiä tyttöjä! Kuka vielä on sitä mieltä ettei pojat saa meikata ja pukeutua hameeseen? Noiden ballerinojen kanssa mut saisi suostumaan vaikka mihin....

7

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maailmankuulu ryhmä on jo Kuopiossa, jossa he esiintyvät Kuopio tanssii ja soi-viikolla. Liput lienee loppuunmyyty aikoja sitten.

    • khofjh

      Uutisissa näyttivät pienen pätkän esityksestä. Enemmänkin alkoi kiinnostaa esityksen humoristisuus kuin miesten pukeutuminen naisrooliin. Haastateltu esiintyjäkin totesi ettei hän pyri olemaan nainen vaan on mies joka esittää naisroolia. Yleensähän tilanne on toisinpäin eli naiset esittää miesrooleja.

      • "Huumori" on synonyymi yleensä kaikelle paskalle.


      • ...
        Pre_Kaarina kirjoitti:

        "Huumori" on synonyymi yleensä kaikelle paskalle.

        Ainakin tosikolle.




    • Jaa, missähän mahdoit käydä, kun esitys alkoi vasta klo 21. Olin paikalla täydessä tuvassa, 800 katsojan kanssa. Ryhmä koostui 11 tanssijasta ja taitotaso oli aivan huimaava. Piruetit pyörivät kuin ballerinoilla ikään. Moni naisryhmä jää tälle jengille kirkkaasti kakkoseksi.

      Tällaiset ilottelut sukupuolten välillä ovat parasta mainosta. Savon sydänmaillakin moni muutti näkemystään siitä, voiko mies tuoda esiiin naiseuttaan ja olla silti uskottava.

      Hauskaa on nähdä lehtiarvostelut, mutta veikkaan, että ne ovat kannustavia. Omana mielipitteenäni annan ryhmälle arvosanan 10-. Tuo miikka tulee ajamattomista rinta- ja kainalokarvoista, mutta sekin kai oli osa esitystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      74
      2829
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2358
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2208
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      10
      2123
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1544
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1449
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1237
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1100
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1087
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1044
    Aihe