Voinko ostaa suomesta jo valmiiksi Virolaisen prepaid liittymän ja siihen puheaikaa?
Prepaid tallinnasta
13
4943
Vastaukset
- Siitä vaan...
Ymmärtääkseni Suomessa ei kukaan puhelinoperaattoreista myy Viron PrePaid -liittymiä.
Mutta ostaminen esim. Tallinnassa on äärest´ helppoa. Mikä tahansa R-kioski tai sitten suoraan jonkun operaattorin myymälästä.
Suomea ei henkilökunta välttämättä osaa, mutta hyvin paljon PrePaid -asioissa on yhteistä sanastoa. Ja englannilla pärjää aina.
Ole rohkea ja kokeile!- Anonyymi
Ymmärryksesi ja ÄÖ:si on matala.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ymmärryksesi ja ÄÖ:si on matala.
naurettavaa että somessa vain 2 nettiyhteyttä-
ollaan kommunismi-
ja google-stasi perustettiin kotkan google-trollitehdas vakoilemaan suomalaisia-
olemmehan ihmiskoekansa RKPn keskitysleiri-valtio Suomessa - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
naurettavaa että somessa vain 2 nettiyhteyttä-
ollaan kommunismi-
ja google-stasi perustettiin kotkan google-trollitehdas vakoilemaan suomalaisia-
olemmehan ihmiskoekansa RKPn keskitysleiri-valtio SuomessaEestihän on EU-paskaa.
Tosin eivät edes ota mamuja- natsirasistit.
Eestissä 1 prosentti omistaa kaiken- ja 90 prosenttia kansasta kerjuulla.
HIENO NAITSIPORVARI-FASISTIEN MAA- Kelpaa tätä kokoomusfasistien ihailla ja persunatsien vouhottaa huumebisnes ja ihmiskauppa-rikollisjengeissään...
- balticprincess
Laivan infossa näytti myös olevan prepaid liittymiä.
- Anonyymi
rikollisiahan noi ruotsalaisten omistamat laiva-yhtiöt miljardien yritystukineen on...
niissä ties mitä kaapataan ihmisiä jne?
- Kokemusta on....
Paikallinen R-kioski myy Elionin (=Elisa) liittymiä, puhuminen on vaan monta kertaa kalliimpaa kuin Suomessa! Niin että kannattaa ostaa niitä latauskuponkeja riittävästi kun sillä 10e kun ei puhu juuri mitään, jos vertaa mitä Suomessa saa! Eikä se lataaminen ole, eka kerralla ainakaan, mikään yksinkertainen juttu, jos ei hallitse joko venäjää tai eestiä! Vaan virolaiset ovat hirveän ystävällisiä ja koittavat auttaa kaikin mahdollisin keinoin, vaikka oliskin se "kielimuuri"....
- Anonyymi
eikö noilla ole eres omaa puhelinfirmaa?...
EU teki Eestistä kommunisti-valtion!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
eikö noilla ole eres omaa puhelinfirmaa?...
EU teki Eestistä kommunisti-valtion!!kokoomuslaisten rikollishuumejengien omistama valtio?...
- naapurin erkki
Prepaid on Virossa se normaali liittymä, duunissa voi olla näitä tavallisia liittymiä.
Täällä paikalliset puhelut ovat edullisia Suomen DNA:sta sain 60 euron laskun paikallisia kortteihin et voi ostaa edes 14 euroa suurempaa puhrsikss, ja Elisalla suurin lataus on 10 euroa..
Itse ostin kun edellinen puhelin varastettiin Elisalta Samsugin 15 euroon ja siinä oli vielä euro puheaikaa lisäksi.
Kaikista kioskeista saa kortteja ja latauslomakkeen saat läähes joka kaupan kassalta ja postista.
Varmista nyt etukäteen että et ole mennyt osatmaan Suomessa jonkin operaattorin pakettia, monet ovat koska kauppa käy. Näihin puhelimiin eivät vieraat SIM-kortit käy.
En ole varma edes Elisan kortistani, se tuskin käy edes Suomen Elisan lukittamiin puhelimiin. Eikun ehkä käy kyllä påuhelimeni, taas ei hyväksy muiunlaisia kortteja.
Tele2 on suosittu ja hyväkortti. Puheaikaa niihin saa ainakin neljästä jos ei jo kahdesta eurosta alkaen. Yleensä kun hankit kortin niin kortin mukana tulee hieman puheaikaa.- Anonyymi
justers kirjoitti:
KÄYTTÄKÄÄ VIROSSA TEKSTAREITA NOIN 14 SENTTIÄ PER VIESTI...PUHELUT 43 SENTTIÄ MIN
tekst SMS osta huume poro.
- Anonyymi
DNA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1444857Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813546SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt302545SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402223Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä652061Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231981Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851973Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191458Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään991262