Karmea kokemus mutta oma vika??? eipä tullut tarkemmin tutustuttua kohteeseen (tri trang beach) pari viikkoa sitten tultiin ja eipä juuri kehumista tuosta paikasta ole.Respan henkilökunta töykeää,luultavasti johtui Venäläisten määrästä ja käytöksestä.Kolme kertaa (respassa) kieltäytyivät myymästä pullovettä.Henkilökunta rannalla ja aamiaisella todella mukavia ja palveluhenkisiä.Ilmainen Bussi 3 kertaa päivän aikana Patongille mutta eihän sinne mahtunut kun "ryssät"tunki.Onneksi sieltä pääsi taksilla pois.Taksin hinta vaihteli 550-650bth vaikka hinnasto näytti 550bth,eipä tosin koskaan maksettu enenpää kun lista hinta.Joka päivä poistuimme joko Katalle tai Karonille mitkä todellakin ovat aina hyviä paikkoja.Ensi talven reissu kuitenkin varattu jälleen nyt yhdistelmämatka Krabi,koh lanta ja Phukut,kata.Siellä sentään varma tyytyväisyys sen voin sanoa 3 kerran kokemuksella :-D
Karmeaa mutta oma..
14
1973
Vastaukset
- Äippä¤
Itse olin myös Tammikuulla hotellissa jossa oli paljon itänaapureitamme ja heidän käytös kyllä oli aikamoista, röyhkeitä!
Aamiaisella monta kertaa paljon nuoria, etuilivat aina eivät olleet ymmärtävinään englantia...uskomatonta, mutta totta, monesti kun olin heidän takanaan valitsemassa itselleni syötävää, pöllähti väliin useita kavereita, eivät kunniottaneet sitten pätkän vertaa vanhempaa ihmistä. Eivät tienneet sanaa kunnioitus.
Samoin veneretkellä joivat muidenkin limut ja vedet...Juurikin näin he toimivat meidänkin hotellissa,itselläni oli kyllä sen verran luontoa että heille myös ilmoitin kuinka toimia.Eivät enään etuilleet.Oppaille annoimme palautetta mutta kuitenkin raha määrää tuleehan niitä kuulema noin 15 koneellista Thaimaaseen päivässä.Me emme onneksi ottaneet matkan järjestäjän kalastus reissua vaan ostimme sen paikallisen tuk tuk kuskin(tuttu kolmen reissun takia) kautta jolloin koko vene oli meidän käytössä ja oli vielä 5000bth halvenpi.Suosittelen.
- Matkailija
Hotelli esittelyissä voisi olla seuraava tieto : Humioikaa paljon itänaapureita!
Näin tiedettäisiin asiasta etukäteen. Hermo menee niitä katsellessa. - Satunnainenlentelijä
Kirjoittakaa Tripadvisor.comin hotellipalautteeseen varoitus ryssistä! Palautetta myös matkatoimistolle että vaihtavat hotellia ryssättömään.
- Stop Rus Tourism
Endottomasti arvostelut Tripadvisoriin koska palvelu on todellakin maailmanlaajuinen ja jos vähääkin osaat englantia arvostelu tulee kyllä luetuksi. Olin viimetammikuussa Pattayalla Jomtienilla,..ei se oo enää mukavaa kun maailmanomistajina käyttäytyvät Venäläiset melskaa ja etuilee aivan samoin tavoin kuin Vaalimaan ja Torfyjanovkan raja-asemilla. Venäläisille saisi olla aivan omat hotellit ja ravintolat jossa saisivat siten käyttäytyä aivan niin moukkamaisesti kun haluavattenkin.
- kaakon kulmalta
Voi voi.. helpolla pääsette jos ruskit on seurananne kaksi viikkoa vuodessa. Meillä päin ne on pysyvä riesa..
- AY021
TA:n sivut ovat kyllä matkailuforumeiden helmiä. Toisin kuin tämä suoli...
Ainut asia, että TA puolella kun arvostelee näitä ryssien tekemisiä, niin modet puuttuu herkästi peliin. - Merlin resort
Voihan helv. Juuri menossa tri trangille huhtikuun alussa. Merlin resort. Pelkäsin juuri tuota ryssien invaasiota. Miten tuktuk voi maksaa yli 550bht patongille kun aikaisemmista jutuista lukenut että hinta on 300bht? entä hinta Karonille?
Se hinta oli hotellilta Katalle/karonille.Patongilla emme viihtyneet se ahtauden johdosta.Merlin kuitenkin kuulema parempi paikka ja enenmän myös Suomalaisia.Toivottavasti on parempi paikka kuin naapurinsa.Hyvää lomaa kuitenkin ja pääsettehän sieltä vaikka joka päivä Karonille/Katalle.Karonilla on hyvä ruokapaikka (vitaporn) liikenneympyrän lähellä,kannattaa käydä.
- Merlin resort
kiitos kommenteista :) kiva kuulla että ei ollut sama hotelli
- äitiliininen
Viimeksi kun (viimeinen reissu Phukettiin) käytiin Patongilla niin huomasin, että palvelu paranee kun mainitsee, että olemme suomalaisia. Hymy nousee kasvoille ja helpottuvat. Muutoin yrittivät puhua venäjää meille ainakin.
- pattaya
sama kokemus meillä Pattajalla,sanoinkin miehelleni,että laitan rintamukseen Suomen lipun,,,
- katsova silmä kertoo
Thaikun silmään kaikki suomalaiset näyttävät venäläisiltä, siis niiltä köyhiltä slaaveilta, ei rubla-miljönääreiltä.
Valitettavasti dostojevskiläinen sielu vain puuttuu, tilalla vain ruotsalainen pikkusieluisuus. - voi väsy sentään
Katsova silmä, hanki oma elämä. Taitaa olla entine Jekke tai jotain...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3564145Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303652Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92381Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei92213Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1491854- 1181769
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181748Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241389Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1511048Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79915