Olisi teatterireissua tarjolla! Nuorten työttömien näyttelemä, Puolivälissä jonnekin. Ja virvokkeetkin tarjotaan, omavastuu lipusta vain 5€. Lauantaina 31.3. kello 18.30.
Kiinnostaako? Ilmoitus oli Kokkola-lehdessä, vielä mahtuisi mukaan!
Muutenkin osasto haluaisi järjestää työttömille toimintaa, ottakaa yhteyttä jos on ideoita mitä voitaisiin tehdä jatkossa. Rahaakin on jonkin verran budjetoitu, vain osallistujat puuttuu!
Soita 044 5896287
Pam 070 osaston työttömät!
9
297
Vastaukset
- jdskljfds
Mulla on teille idea, lakaiskaa Kokkolan kadut alasti.
- Pam pam pom
Pam ?????????!!!!!!!
Kyllä on joku keksinyt typerän nimen ammattiliitolle.
Missähän konttorinais porukan illanvietossa moinen on keksitty. - työtön1
Palvelu alojen ammattiliitto, keksi itse parempi! Onko ne muut sen parempia?
- petteri_perskele
AKT, siinä on MIESTEN liitto
- tehkää työtä
petteri_perskele kirjoitti:
AKT, siinä on MIESTEN liitto
Menkää Pamilaiset töihin
- vaikka oiski rahaa
Mikäs ongelma siinä on jos puuttuu työttömiä. Eikös se ole ammattijärjestön kannalta vain hyvä, jos ei löydy oman alan työttömiä, vaan kaikille on löytynyt töitä.
- työtön2
No mulle ei ole löytynyt töitä. Kokkolassa on yli 1700 työtöntä ne jotka on jossain pätkätöissä ym. Luulisi olevan pamilaisia jonkin verran, ainakin kaupan alan töihin tuntuu olevan aina niin kova tunku, jopa 1000 hakijaa kun avataan joku uusi liike.
- pamii
Tutustukaa pamiin liittoon jotka olette töissä tai työttömiä ,nämä palkat kesälomat,arkipyhäkovaukset ,eli pekkaspäivät eivät ole tulleet kuin manulle illalliset vaan taistelujen kautta .Tahdon sanoa teille nuoret älkää palatko entiseen taistelkaa etujenne puolesta .Kohta olen itse elääkkeellä mutta seuraan teidän tilannetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks705788Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.774117Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää903576- 1162981
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri682509Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1111936Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu431854En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131425Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11418Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801101