Ostetaan vanteet

M Kokkonen

Olisi tarvetta 4X108 Mondeon/escortin vanteille. Jos nurkissasi pyörii ylimääräiset 14" tai 15" vanteet, niin voisin ostaa ne pois nurkista pyörimästä. Eikä haittaa vaikka olisisvat ruosteessa tms. kunhan muuten ovat ehjät.. ja aina parempi jos niissä on jonkinlaiset suvikumit päällä.

8

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tohmari

      Löytyis pösön/sitikan vanteet, 14" 4x108, renkaat päällä kahdessa 175/65/14 ja kahdessa 185/65/14, ajelee vielä kesän. Käyvät escorttiin/mondeoon, keskireikä suht sama, et hieman pienempi luku mut käy kuitenkin.

      • m kokkonen

        Kiitos tarjouksesta, mutta offset on pösössä sellainen että Fordiin asennettuna rengas tulee liian ulos/leveälle akseliin nähden. Keskireikä on Fordissa 63.3 ja PSA-laitteissa muistaakseni 65mm joten sen puolesta vanteet kyllä sopii.


    • jgioerg

      moro mulla olis mondeoon aluvanteet ja hyvät kesärenkaat kaupan jos vielä etsit niin ota yhteyttä [email protected]

    • jan 555

      Mulla on pösön vaneet 4x108 saat 60e

      • jan 555

      • jan 555 kirjoitti:

        [email protected]

        Entä saabin 15"?k.reikä muistaakseni 64mm..Peltiv.kesäklemmein,Raumalla vielä alla,voisi mennä pari kesäkautta.


    • en tarvitse enään

      Mondeon jonkinlaiset kesäkumit peltivanteilla olisi tarpeettomat Pirkanmaalla,ollut 96 vuoden mondeossa...

    • harri41

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4368
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      148
      3139
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2458
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      48
      2370
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2025
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1606
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1602
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      153
      1445
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe