USB kaapeli ilmoittaa virheestä

fgwhs

USB ilmoitti äskön jostain virheestä "USB laitetta ei tunnistettu" usb on vikatilassa yms. Yritin siis laittaa mp3 lataamaan, kun se latautuu USB:n kautta.
Mistä tälläset vikailmoitukset voi johtua ja onko USB:ssä jotain vikaa?
Ihmettelen, koska mp3 on viimeaikoina temppuillut todella omituisesti, alkaa olla varmaan hajalla se ja eräs päivä se mm. ilmoitti että koko juttu täytyi alustaa!! En päässyt tiedostoihin käsiksi enää mitenkään, no osasta biiseistä oli kyllä varmuuskopiot, mutta ei kaikista.
Anyway nii mietiskelen sitä nyt tässä että onko vika USB:ssa, joka mahdollisesti olisi hajottanut mp3:sen vai mp3:sessa joka mahdollisesti olis tehny jotain USB:lle? Mä en nimittäin enää todellakaan uskalla käyttää tota USB:ta kun sitä käytän myös sen verran kalliiseen kameraan, että se oliskin sitten todella kallista lystiä jos kamera hajoias. No onneks noita USB:ita löytyy multa uudempiakin ja käyttämättömiä, ja siis tämä kyseinen malli on muutaman vuoden vanha, että voisko ikä olla syynä?


Vai mistä nää virheilmoitukset yleensä johtuvat?

3

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "No onneks noita USB:ita löytyy multa uudempiakin"...

      Tarkoitatko nyt sitten USB MP3 soitinta vai USB porttia?

      Kokeile jotakin muuta USB laitetta samaan porttiin...

    • 18

      Ilmeisesti tarkoitettiin puhuvaa USB-kaapelia, kun se kerran ilmoittikin jotain.

    • fgwhs

      No niin siis USB kaapeleita löytyy muutama käyttämätön. :D

      Joo kyllä se sama reikä tai portti however toimii muilla jutuilla, esim muistitikut. Ainaki tähän mennessä on menny ihan ilman mitää ongelmaa.

      Mutta luulen että mp3 on saattanu vahingoittaa tätä USB:ta, koska mp3:lla on jotain ongelmia ollu viimeaikoina, mm. jumittuu täysin ja on sitten päällä vaikka vuorokauden, sitten nämä alustukset ja yks päivä kun koneella yritin päästä sen tiedostoihin käsiks niin näytti että siellä ei olis muka mitään, no en sitten päässyt tarkistamaan asiaa ollenkaan kun se taas jumittui ja nyt en jaksa yrittää. Ja tää kyseinen USB kaapeli muuten tominut moitteettomasti esim. kuvia siirrettäessä. Tai sitten USB:ssa ei oo mitään vikaa mutta ei tomi mp3 kanssa ehkä koska luulen että toi mp3 vetelee aika viimeisiään..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. voitaisiinko unohtaa se sotku?

      Olisiko mahdollista aloittaa puhtaalta pöydältä vielä? Ikävä sua ****
      Ikävä
      73
      5041
    2. Oisko se tosi paha

      Jos haluaisinkin susta ennen kaikkea seksiä? Nainen
      Ikävä
      132
      3497
    3. Huomenta ja hyvää tiistaita

      Huomenta ja hyvää tiistaita. ❄️🐺☕❄️
      Ikävä
      98
      2295
    4. Milloin nainen saan sinut?

      Kanssani eroottisiin hetkiin? Tiedät ja tunnet kovan haluni, hellyyden myös. Onko vastauksesi edelleen, että en tiedä, e
      Ikävä
      20
      1915
    5. Ovatko persut tehneet jo päätöksen ulkopolitiikastaan?

      Persujen olisi hallituspuolueena syytä tehdä jo päätöksiä siitä, aikovatko he olla pro-Ukraina vai pro-Trump eli pro-Put
      Perussuomalaiset
      228
      1713
    6. Haluan että tiedät tämän

      Jos luet täällä. En ole sinulle vihainen, vaikka asiat menivät niinkuin menivät. Ajattelin, että et tykkää minusta, jonk
      Ikävä
      85
      1517
    7. Jee! Palsta toimii jälleen!

      Viestiarkisto näkyy ja kaikki pelittää. Tätä on odotettu, vaikka ei tässä mitään odotettavaa ole ollut.
      Sinkut
      25
      1387
    8. A, teksteistäni löydät itsesi

      jos luet tarkkaan. Vain epäsuorasti voin tunteeni myöntää, en halua minkään rikki menevän. Kaipaan sinua ja odotan näkem
      Ikävä
      26
      1357
    9. Mitä olen antanut sinulle?

      Mitä olet antanut minulle?
      Suhteet
      37
      1326
    10. Oletko sinä lähellä?

      Tutkassani väräjää siihen malliin, pitääkö poistua mestoilta?
      Ikävä
      14
      1249
    Aihe