600D ja aikuyisviihdekuvia & videoita

K.Koivisto II

Saako Canon EOS 600D:llä otettua julkaisutasoisia aikuisviihdekuvia ja full hd-videota? Mitä varustusta kotistudioon pitäisi hankkia? Valot, heijastimet ym. Löytyisikö hyviä edullisia esimerkkejä. Tarkoitus tehdä siis toisen tason videoita kuin esim. Mr. Lotharin sotkutuotannot. Millaisella valaistuksella saa mahdollisimman hyviä kuvia ja laadukasta teräväpiirtovideota, joilla voi kilpailla kansainvälisten aikuisviihdevalokuvien ja videoiden kanssa?

3

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vähintään kolme korkeatasoista videokameraa =10 000 €. kameramiehet = joku palkka niille. valaistus = 2000-3000 €. studiotilat ja siihen erilaisia "huoneita" joihin huonekaluja = maksaa. joku editoimaan videot sun muuta.

      noilla eväillä saat parempia kuin lotharin.

      ainoa vaan että porno ei tee kauppaansa nykyään.

    • tylsää tavaraa

      Porno on tylsää.

      • K.Koivisto II

        Onhan se mutta kun tyttöset pyytää kuvaamaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4736
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2169
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      52
      1753
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      184
      1722
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      166
      1548
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      281
      1401
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      201
      1242
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      88
      1169
    9. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      205
      1146
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1104
    Aihe