Yit, Orion ja Sampo salkussa. Mietin ostanko seuraavaksi Stora ensoa vai UPM? Vai olisiko Fortum hyvä tai Nokia?
Mitä osaketta seuraavaksi?
5
237
Vastaukset
Sampo o.k pitkällä aikavälillä. Stonesoft rikkoo perjantaina 2 euron rajan..tulos Q1 ilmoitetaan klo.09.15. Vuoden kovin nousija ja se valtaa tietoturva-markkinat ; visa, Google, Usan viranomaiset, 60 ministeriötä maailmalla käyttää sen tietoturvaa. Ainut mistä evaasiot eivät mene läpi, uskomaton kilpailuasetelma!
Nokiaa voit saada viellä eurollakin, unohda se. Loistava menneisyys ei pörssissä takaa mitään.
Stonesoft on Juoluun mennessä 4-5 euron välissä, nykyhinta on -98 annin merkintä-hinta vasta.- veikkaaja 10+
Hei,
nyt osakkeet ovat keskimäärin poikkeuksellisen korkealla, eivät tästä paljoa enää takuuvarmasti nouse,
eli,
neuvo
nyt eikä enää kuukausiin ole todella tavallisen tallaajan aikaa,
jos yksikin menee kymmenestä vikaan se syö kaiken tuoton.
(ovat toki olleet korkeammalla, mutta mailma oli silloin erilainen,
alle puolen vuoden on taas melkoinen laskusuhdanne,
se on toisten etu. - Riskibisnes
YIT:hen ei ehkä kannata ihan hetkeen satsata. Kauppa ei käy ja ilmeisesti isot YT:t taas tulossa. Mutta voiko Nokia enää laskea vai onko kohta pakko nousun alkaa? Kas siinä pulmä, josta voisi jotain tienatakkin.
- la voiture exclusive
PCAC 40:stä Peugeot !
Osakekurssi heinäkuussa 2011 €27,76, nyt 09.05.2012 vain €8,14 !!
Kun talous lähtee nousuun Ranskassa, PSA:n osakkeilla nousu moninkertainen !!- Patonki kuivahtaa
Arveletko että Ranska selviää Hollanden lupaamasta lisävelanotosta? Ensimmäisestä politiikan löysäyksestä putoaa luottoluokitus eikä siihen mene kauankaan. Mutta kun demokratiassa ei tehdä ikäviä päätöksiä ennen kuin on aivan pakko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022356- 1211944
- 921519
- 1381459
- 1171276
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘741268Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu221200Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis631141- 511107
- 381052