Tietääkö kukaan, onko mikkeliläinen Juria Oy enää lainkaan toiminnassa???
Kansalaisen sähköpostissa on ollut paljon virheitä ja nykyisin suojausvarmenne puuttuu. Onko muilla samat havainnot???
Yritys ei vastaa tukinumeroista eikä sähköpostilla. Olen yrittänyt yhteyttä kuukauden ajan, mutta vastauksia ei tule.
Uskaltaako tätä postia enää käyttää lainkaan??????????
KANSALAISEN SÄHKÖPOSTI
12
1179
Vastaukset
Tuollainen numero 040 824 6335 on ilmoitettu YTJ palvelussa...
Ei ainakaan vielä näkynyt että olisi lopetettu....- Pekka T
Ei vastaa sekään?
- harmillista
Samaa olen pohtinut minäkin, jotain häikkää siellä. Ilmeisesti pitää vaihtaa sähköposti muualle
- alienalien
Multa on hävinnyt kaikki postit. Kolmatta päivää odottelen. Ei vastausta ongelmaviesteihin eikä puhelimeen.
- teuska
Sama ongelma kaikki viestit on kateissa eikä uudetkaan tule perille. Firma on varmaan konkassa koska puhelimet on kiinni eikä sähköposteihin vastata. Paras hankkia uusi sähköposti palvelin.
- foreman
Itseltä myös häipynyt kaikki viestit sähköpostista, pelkkä osoitekirja jäljellä. Ylläpito ei vastaa puhelimeen eikä ongelmaviesteihin. Kuukausi sitten ilmoitellut että varmenteessa jotain ongelmaa ym. Edellisestä kerrasta noin 2 vuotta aikaa kun teki totaalisen stopin. Oli todella pitkään pois pelistä. Silloin sama homma ylläpidon yhteysyritysten suhteen. Onkohan tämäkin meidän verorahoilla pyöritettävä "palvelu"?
- Ran3t
Ah, en olekaan ainoa tämän ongelman kanssa. Samalla tavalla kaikki viestit hävinneet useammastakin osoitteesta. Juu hyvin tuo toimi varmaan tuon n. kaksi tai kolme vuotta putkeen ilman ongelmia. Josko ne sais sitten parin kuukauden ähräyksen jälkeen tuon taas toimimaan. Turha sinne on mitään sähköposteja lähetellä, ei niihin kukaan vastaa ja tuskinpa edes lähtevät yhtään mihinkään. Eikä ne puhelinnumerot ole ollu käytössä koko sinä aikana, kun palvelu on ollut olemassa.
- kuopijosta
kuopiolainen.com on toiminut moitteettomasti. Mistään en löydä tarvittavia tietoja, kun haluan saada postin toimimaan myös kännykän kautta, lähettävä ja vastaanottava palvelintiedot.
- joku vaan.
Kansalaisen sähköposti on vain web-selaimella käytettävä posti, et siis voi käyttää sitä sähköpostiohjelmalla (Windows Mail tai Thunderbird) koska se ei tue pop3/imap-palvelimia ja lisänä, sun on aina käytettävä smtp- eli lähettävänpostin palvelimena oman internetyhteydentarjoajasi omaa smtp-palvelinta.
- Anonyymi
joku vaan. kirjoitti:
Kansalaisen sähköposti on vain web-selaimella käytettävä posti, et siis voi käyttää sitä sähköpostiohjelmalla (Windows Mail tai Thunderbird) koska se ei tue pop3/imap-palvelimia ja lisänä, sun on aina käytettävä smtp- eli lähettävänpostin palvelimena oman internetyhteydentarjoajasi omaa smtp-palvelinta.
Mikä ero niillä on?
- Anonyymi
Älkää hyvät ihmiset enää kaivelko jo neljä vuotta sitten kuolleen yrityksen (Juria Oy) hautaa. Siirtykää elämässä eteenpäin ja pitäkää sähköpostinne globaalien toimijoiden palvelimilla. Niille ei takuulla käy samoin kuin jollekin mikkeliläiselle nyrkkipajalle.
- Anonyymi
Tammikuun puoliväliin asti pystyin vielä käyttämään, sitten kuulemma ajettiin alas. Tuesta sain hyvät neuvot, miten viestit saa talteen toiseen sähköpostiohjelmaan. Sen verran monimutkainen siirto oli, että tarvittiin kuitenkin asioihin perehtynyt henkilö tekemään, koska en ole mikään tietotekniikkanero. Onnistui. Opettelen pikku hiljaa käyttelemään uutta, mutta kaipaan edelleen entistä. Se oli selkeä konstailematon ohjelma, joka toimi pomminvarmasti, paitsi silloin kun oli varmenneongelmia. Kun ne hoksasi ja tiedotti tukeen niin ohjelma alkoi taas toimia niin kuin ennenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa424572Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2533521Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2663335Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär2822572Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot322251En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1411790Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun281710Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi2561671Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm221366- 1201155