Apteekit Pietarissa

Menossa

Saako Pietarista potenssilääkkeitä apteekista ilman reseptiä?
Näin jonkin ohjelman, missä kerrottiin, että saa antibiottejakin ilman reseptiä.
Mitenkäs hinnat?

10

608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sieltä saa kaikkea, mutta kannattaako mennä jos ei seiso täälläkään

    • Kanki 20

      Saa, mutta aidon Viagran hinta on vieläkin Pietarissa ja muuallakin ihan perseetön.
      Kysy jotain korvaavaa esim. intialaista Kamagraa, mikä on ihan täyttä tavaraa.
      Saathan munapiristeitä Suomestakin, 2-3 e/kpl.

    • 4+14

      Saa sieltä paljon ihan ok lääkkeitä ja suhteellisen edullisesti.
      Ei tosin hajuakaan viagroista tai esim. verenpaine ym. ikäihmisten lääkkeistä, mutta ns. perusjutut löytyy, antibiootit tosiaan kanssa.
      Apteekissa yleensä melko asiantuntevaa porukkaa, voisin väittää, että kyllä ne vastaa suomalaista arvauskeskuksen "lääkäriä", sillä erolla, että apteekkarille ei ole kuukauden jonoa ja apteekkarin kanssa juttelu ei maksa omaisuutta.

      Luonnollisesti kieltä kannattaa osata..

    • hvkkfkkk

      Olisiko halvempi kuitenkin hakea resepti suomesta vaikka yksityiseltä lääkäriltä.

      • 6+13

        Jos koko matkakustannukset lasketaan niin varmaan joo, mutta jos sinne muutenkin menee niin ei. Onhan Suomessa hoitokustannukset ihan törkysiä ja vielä oikein yksityinen... Se "ilmainen" julkinenkin terveydenhoito on törkyhintasta.


    • mcggm

      Onko siellä muutenkaan lääkkeiden aitoudesta ja sisällöstä mitään takuita.. 45 min ohjelmassa oli paljon juttua joskus että myydään leikki lääkkeitä

      • 20+9

        Joo oli juttua ja katsoin ohjelman - veivät purkkeja sitten testattavaksi ja Buranatkin oikein Suomessa olevalle Orionin tehtaalle (Venäjän lääkkeistä osa tehdään Suomessa) ja jokaisessa testissä todettiin, että täyttä 100% tavaraa on.
        Suosittelen katsomaan miten se Suomen apteekkivaimikäolikaan lobbari näytti olevan naama norsunveellä todetessaan, että "no kyllä tää oli ihan sitä mitä pitää" kun ennen testejä kauhisteli ettei voi mitään tietää ja selitti jo rotanmyrkyistä.

        Pietarin isommista apteekeista kun hakee niin saa sitä mitä pitää.

        Eri asia jostain Siperian peräkyliltä niitä kaivaa.


    • potaaja

      Saako testoa apteekista?

    • sdvsv

      jauhettua kamelinkivestä saa..

    • uktiluilil

      On mulla tullu väärennöskiä vastaan ja venäläisten omien tilastojen mukaan n. 40 % lääkkeistä on väärennöksiä. Sitä en tiedä miten jakautuu maantieteellisesti, todennäköisesti periferiassa % on suurin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      36
      9275
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      31
      3787
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      78
      2380
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      110
      2269
    5. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      18
      1896
    6. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      14
      1558
    7. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      31
      1386
    8. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1247
    9. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      1012
    10. Millaisia odotuksia ensi vuodelle?

      Itse odotan parempaa taloudellista tasapainoa ja sen aion myös saavuttaa, kun onhan se vain minusta kiinni.
      Sinkut
      163
      897
    Aihe