Olen huomannut miten tällä palstalla saa puhua lapsettomuudesta ja aihetta käsitellään asiallisesti.
Miksi abortti palstalla ei tapahdu samaa? Miksi emme saa yhtä kunnioittavaa kohtelua.
esim.kirjoitus palstalta
"Murhamantalle"
..." Sun lapses lojuu varmaan viemärissä, sen verran kyynisen katkeraa tekopyhistelyä tursuaa... missä on sun empatia tapettavia lapsia kohtaan? Ainiin, ei sitä ole.. viatonta verta janoavan murhamasiinan umpi-itsekäs omanapa kun menee jopa toisen hengenkin edelle."
..tälläistä tekstiä saa abortti palstalla kuunnella aina kun siellä vierailee. Läpi pääsee teksti MURHAMANTA; MURHAMASIINA. sananvapautta?
Eikö olisi sama asia jos tällä palstalla saisi sanoa että keinohedelmöitys on väärin, pakkolapsia tehdään jne.jumalan vastaista jne.jne.
On ihmisiä joita voi koskettaa kumpikin asia. Abortti ja lapsettomuus. Sama kummassa "järjestyksessä".
Auta väestöliiton haikara, koska kyseinen palstanpitäjä ei saa asiaa aisoihin.
Kait abortin tehneelläkin on oikeus kunnioittavaan kohteluun eikä koko plasta ole MURHAAJA huutoja täynnä...
Miksi tällä palstalla on ALAN ASIANTUNTIJAT vastaamassa, aborrtti palstalla ei????????????????????????????????????????????????????????????
Toivon että asiasta saa puhua ja vaatia kunnioitusta myös abortin tehneille.
VAADIMME asiantuntijaa vastaamaan myös sinne palstalle! ..ettei taas viestejä positeta "turhina".
Mielenterveyttä palsta ei edistä, voiko väestöliitto puuttua edes siihen!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hei väestöliiton haikara, APUA
5
328
Vastaukset
Hei!
Olen pahoillani kokemastasi kohtelusta. Valitettavasti en voi vaikuttaa suomi24 -palstalla olevien asiantuntijoiden mukanaoloon.
Keskenmenon tai raskauden keskeyttämisen kokemus on raastava ja suosittelen, että olet yhteydessä siihen hoitoyksikköön, jossa olet ollut tekemisissa kyseisen asian tiimoilta. Siten saat neuvoja, minne voit ottaa yhteyttä lisätuen saamiseksi.
Voimia sinulle toivottaen,
Anna-Kaisa/Väestöliiton klinikat- herätkää"väestöliitt
tälläistä tekstiä siellä saa lukea
"Hah, mun ei kuule tartte kunnioittaa kakkakikkareen vertaakaan sellasia joiden tekoja en hyväksy. Se mitä itsekkäästi lapsia tappavat täällä saa naamalleen, on aivan ansaittua ja todella mitätön rangaistus siihen verrattuna mitä teki lapselleen...
"
Se että joku kommentoisi sinne että kekskustelu on MORAALITONTA!!!!
MItä pitää tehdä, minne ottaa yhteys? Herjaus ainakin kyseinen asia "murhaaja" huudot.
VÄESTÖLIITTO voisi ottaa vastuun ja edes lähettää sinne KOMMENTTIA.
Miksi väestöliitto pitää tätä palstaa muttei asintuntijaa/ terveydenhoitajaa esim. abortti palstalle. Hyväksyykö väestöliitto siis tälläisen???- Neuvo vain
Herää nyt itse! Puhut asiaa, ja maintsemasi teksti on herjausta, mutta ei se ole Väestöliiton vaan suomi24:n ylläpidon vastuulla. Valita sinne.
- sananvapautta?
lainaus palstalta:
"Ja tää on sun mielestä hyväkin syy tappaa jo olemassaolevia ihmisiä? Jokainen voi toki alottaa ITSESTÄÄN.... turha vaatia muiden päätä vadille.
..haukutaan murhaajaksi ja käsketään aloittaa tappaminen itsestä.
Voiko edes "väestöliitto" hyväksyä tälläistä menoa.
Plastalla ei voi kertoa miltä abortti tuntui, miten sen koki, palstan nimen voisi vaihtaa jos meno tuollaista. Se on harhaanjohtava ja PAHASTI.
Jotkut onnettomat menevät sinne hakemaan apua vaikeassa tilanteessa.- birju
Löytäisitköhän apua joltain muulta foorumilta, kuin suomi24 -keskustelupalstalta? Täällähän liikkuu kaikenlaista hörhöä ja joka-alan-asiantuntijaa. Mene ennemmin jollekin asiantuntevalle palstalle, jossa voit jakaa kokemuksiasi samaa kokeneiden ja ehkä jonkun asiantuntijan kanssa, turhaa kulutat voimiasi täällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn231475- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085