Miksi teollisiin ruoka valmisteisiin käytetään kyseistä ainetta, eli keinotekoinen Sitruunahappoa E330. Joka minulla aiheuttaa Silmien ja Nenän vuotamista. Riippuen määrästä mitä Ruan ja Juomien kanssa joutuu minun elimistööni.
Allergia oireet ovat tosi rajut, voi olla vuorokausi tai puolitoista yhtäjaksoista nenän vuotamista. Ei voi sinä aikana nukkua, ei ainakaan selällään, saati kyljellään, eritettä tulee niin paljon että siihen hukkuu jos on selällään.
Nyt ei voi enää mennä minnekkään Ravintolaan syömään, eikä ostaa Kaupasta mitään jalosteita, vaan on pakko valmistaa ruoka ja juomat kaikki itse, ainoa mitä valmiina voi hankkia on Voi jaJuustot, ne ei ole aiheuttaneet allergiaa ja myös jotkut Maitotuotteet jotka on Hapatettu.
E330 eli Sitruunahappo (Laitoskoneidenpesuaine)
3
212
Vastaukset
- ............
ihan samaa minulla, aina kun syön valmisruokia, tulee huono olo, kuin hengitys ei toimisi?
- teija.dunder
Tietoa e-koodeista löytyy sivustolta http://ekoodit.fi/E330/sitruunahappo/
- sitruunahappoinen
Sivustolla oli mainittu ainakin itselleni se syy, miksi sitruunahappo ei sovi eli se on valmistettu homeen avulla. Kyseinen home on Aspergillus niger ja halvimmissa sitruunahapoissa on jäämiä ko. homeesta. Homeista altistunut ja sairastunut joutuu valitettavasti karsimaan oireidensa mukaan ruokavalionsa, jotta vointi paranee. Niinhän se menee, ei pysty enää ravintoloissa tms oireetta syömään, vaan kaikki tehtävä itse. Ravintola tms ruokailu on aina riski, sen verran tullut maattua yöt wc:n lattialla oksennellen ja ripuloiden, ettei sitä enää jaksa. Valmisruokia en juuri voi syödä lainkaan ja kaiken esim. leikkeleen saa lukea todella tarkasti mistä sisältää. Ennen homeille altistumista en saanut mistään ruoasta mistään oireita, kyllä oli elämä helppoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.141993Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161831524Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1491352Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt971298Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381188- 84918
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49872Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13807Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138803Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas126800