Olen kahlannut näitä Kokkolan jännittävimpiä palstoja läpi aikani kuluksi ja huomannut, että useimmilla palstoilla on tuhansia lukijoita mutta vain jokunen hassu kommentti ja mieltäni rupesi askarruttamaan kuinka paljon näissä hiljaisissa lukijoissa on seurankipeitä yksinäisiä naisia ja miehiä, jotka mielellään haluaisivat tutustua vastakkaiseen sukupuoleeen eikä vain seksin merkeissä vaan ihan muuten vaan ?
Kaipaatko seuraa ?
Ihan tavallinen mies
475388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
.... ku kaikil vastaajil olis puh. nro. nimimerkkinä nii vois kysyy numeronesto pääl mitä sää siel jupiset :D =)
tässä numeroni 0408658857, pekka, naiset mieluummin.
no soita 0408658857, haluan tutusta
kylä minäkin oon täältä etsinyt kaveria,mutta ihan turhaa ,mun kohdalle on sattunut,alkoholisteja,eläkeläisiä ,työttömiä,osa-aika töissä,ni ei kyllä nappaa,itse oon kokopäivä töissä. ja nainen oon 48v. missä n.s.kunnon miehet on?
HOMOT PERSEESEENNE, EI KIINOSTA , HYI HELEVETTI
hei
tässä on kunnon mies jos rakastelaaja olla hellää, rakstat luontoa.
kävelin tänään lähes 10 km perhonjoen varressa lasteni kanssa.
pekka
tässä on hyvä mies, rehellinene. kylläkin jo eläkkeellä. runko voi olla jo" laho" , oksa on kyllä kova, ota yhteyttä 0407617537, soita et pety sinä ihana nainene..
TÄSSÄ ON KUNNON MIES SOITA 0407617537, ET PETY, OLEN PARAS.
soit a minulle 0408658857. hyvä mies kokolasta. Soita 040 8658857
No soita minulle 0408658857, katasotaan jos kävis yhteen.
Täällähän ne
Tulee kanssa vain luettua näitä juttuja eikä tässä nytkään kehtaa muuta sanoa.
hei
tulen tienki sinun kanssasi, haluan sinua.
pekka
vasta jos olet nainen, haluan sinut
Tapaan käydä torstaisin yön pikkutuneilla pubikierroksella juttelemassa niitänäitä ihmisten kanssa ja aina löytyy seurankipeitä, joiden kanssa juttu luistaa. Pitää vain aloittaa rohkesti keskustelu niin huomaa heti onko kysymyksessä dorka tai ns hyvä tyyppi ja viimeksi mainittuja Kokkolasta löytyy varsin kiitettävästi.
HEI
OLISKO NAISTA JOKA HALUAISI YHTEYTTÄ
PEKKA
niitäpä niin
Akan vaihtopalvelu? Olis semmoinen firma missä vois vaihtaa akkaa.... tietysti väliä parempaan.
Joo no mun akkaa ei ottas vaihossa kukaan vaikka maksais kuinka paljo välejä.
Ukonvaihtopalvelulle olis kysyntää todellakin. Olis ihana saada vaihtelua tähän tylsään arkeen.
No kuule. Mies olen itsekkin, nuori mies vasta 24. Sosiaaliset taidot lähellä nollaa. Naiset kiinnostais. Mutta kun ne ei vaa tykkää minust. Erakoituminen ja syrjäytyminen lähellä. Onneksi olen kääntynyt uskoon, niin minulla on Taivaassa sentäs yksi kaveri.
Ja olen pohtinnut samaa itsekkin. Tosin meikäläinen olisi kyllä enemmän romanssin kipeä. Ja koska olen tullut uskoon niin mielestäni seksi on romanssin viimeinen ehto. Ensin siis se muuten vaan tutustuminen vastakkaisen sukupuolen kanss ja sitt se lihallinen puoli.
Sellaisiakin uskontoja on, jossa koko seksin harjoittaminen on kielletty, mitäs jos kokeilisit sellaista nimittäin samahan se on mihin uskoo jos on pakko uskoa johonkin ja näitä selibaatissa eläviähän meillä Kokkolassa riittää.
En ole sillai uskossa. Olen hengellinen. Uskon Häneen. Oikeestaan pakko kun ei muit kamui ole ja minulla on eläimelliset haluni myös. Enkä rupee itteeni steriloimaan jonkun uskon takia ;(
Toki sex ei ole tärkeää mutta en aio myöskään piilottaa sisäistä petoani. ;)
Kyllä miesseuraa kelpais näinä aikoina,,varsinkin sinkkunaiselle,,ilmoittaudu niin tavataan.
Yks halkokarin jätkä jakaa kaikille, kunhan vaan saa,,
Huonosti on seuralaisia Kokkolassa,,ei yhtäkään miestä!!!
HEI
tässä on sinulle hyvä mies. olen eläkkeellä, asun yksin omakotitalossa. hyvin toimeentuleva, rehellinen, hyväkuntoinen, jaksan pitkään rakastella. laita viestiä niin katotaan.
pekka
Eikö ole muuta kuin jotain eläkeläismiestä tarjolla!
Nyt ois vapaa 33v mies. Entinen suhde kesti 17v
191cm 100kg siro mies 😁
hei
olen kokkolasta, naisseuraa etsin. Olen hyvä mies. ota yhteyttä. Maksan kulut.
Itse olen 65 mies ja asun Räihässä. Pituus 168 cm ja paino 88 kg jos kiinnostaa laita viesti häntääni, hah hah haaa!!!...
Olen mies, mutten omaa puhelin numeroani kyllä missään suomi24 palstalla julkaisisi, siitä voi seurata kaikenlaista riesaa jälkeenpäin.
Eikö kannattaisi sopia sitten koronan ohi mentyä treffit kaikille palstan yksinäisille.
Johonkin kahvilaan tai muualle ja päivämäärä ja kellon aika.
Jokaiselle sitten joku tunnistettava esine tai muu, että tietää ketkä mukaan on ilmottautunut.
Tosin saattaa käydä niin, ettei kukaan ilmesty paikalle.
Tuonne deitti.net:iin saa, ja kannattaa laittaa ilmoituksia. Aika vähän täällä Pohjanmaan alueella tuntuu 'yksinäisiä' olevan...
Ujous lienee suurin ongelma... Täällä olisi kouluttautunut, raitis 50-kymppinen hoikka ja pitkä mies.
Kävin tänään avustajani kanssa Räihässä ja pihalla oli eri auto kuin viimeksi. Nyt oli vanha sininen pösö ja ennen oli hopea ooppeli. Asutko vielä yksin ja voinko tulla avustajani kanssa käymään?
Menkää vain sillä isämme asuu yksin ja kuulo on heikentynyt. Koputtakaa ikkunaan ja soittakaa ovikelloa sillä hän varoo vieläkin tv-lupatarkastajia. Se halpa vanha pösö on todellakin isä uusi käytetty auto millä hän aikoo muutaman vuoden vielä ajella.
Viekää jotain tuliaisia vaikka vanhoja saksalaisia pornolehtiä niistä isä tykkäsi jo Vetelissä lukioaikana.
Sillo niissä näytettiin kaikki myös tuuheat kainalokarvat ja itäblokin kuulantyöntäjät!!*
Irmeli tässä moi.
Etsin erästä mieshenkilöä, joka on iältään 50-60 vuotias ja ollut samaan aikaan Perhon kansakoulussa, kuten minäkin.
Muistan liikuntatunneilta, kun tämä mies oli kova painimaan.
Paini mielellään myös työttöjen kanssa ja liikunnan opettaja sai koko ajan olla hätistämästä tätä pois tyttöjen kimpusta.
Minäkin painin hänen kanssaan.
Tänä kesänä muuutin kokkolaan, olen leski ja haluaisin tavata tämän miehen pitkästä aikaa, en tiedä hänen nimeään, mutta varmaan täällä tiedetään?
Voitaisiinko tavata vaikka viinijuhlilla, varmaan kokkolalaisena olet viinijuhlille menossa.
Voitaiinko nähdä illalla vaikka Reinin viinialeen viiniteltassa klo 20.30.
Minulla on violetti mekko ja viininpunainen pilleri hattu.
Tunnus sana on kosteikko, niin tunnen siitä sinut!
Miten irmelin etsinnän kävi? onko uus isäntä kierroksella?
musta ois kiva jos ois joskus tuttuja kokkolassa ja sit lähikunnissa ja sit suhaisin sinne bussilla ja junalla
Oksensin ja paskansin kaarella, yhhyy.
soita 04086588557
Uhgh tästä on sitten ilmeisesti tullut senssipalsta mikäpäs siinä eikun vaan matoa koukkuun surkeat etsii toisia surkeita ehkä lykästää ehkei
Lue ensin: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/67a716ed-c2fb-4ba9-8653-ef76b8977b19