acer aspire 3100

ostin acer aspire 3100 käyttettynä ja en saa koneen käyttökieltä vaihdettua englannista suomeksi, joku viisaampi , oisko tipsejä..
4204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oisko tipsejä miten vaihdetaan acer aspire 3100 sen käyttökieli englannista suomeksi...????

Äänestä
  • Jos sait mukana asennuslevyt, niin pyyhkäise kone tyhjäksi ja uudelleenasennuksen yhteydessä pääsee valitsemaan kielen.

    Start-valikosta löytyy ainakin jossain malleissa Acer/Acer recovery management, millä saat asennuslevyt tehtyä.

    Äänestä

Ei onnistu. Vaihde mce xp:hen tai johonkin muuhun.

Äänestä

Ei käynyt kysymyksestä ilmi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"Nörtti joo" kirjoitti:

ostin acer aspire 3100 käyttettynä ja en saa koneen käyttökieltä vaihdettua englannista suomeksi, joku viisaampi , oisko tipsejä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu