Niin tästä 6 henkilön kuolemakolarista kuski sai 2000€ sakon, eikä vastapuolelle mitään, koska kuolivat! Tuomion teki pohj.karjalan käräjäoikeus. Ylinopeutta-ja kuormaa ainakin painottivat, kärkikolmion noudattaminen ei näköjään ole voimassa ko käräjäoikeuden tuomioissa, eikä ylikuorma (6) henkilöä ha:n kyydissä ja kännissä!
Että muistakaa painaa liinat kiinni, kun ajelette pääteillä, aina kun näette jonkun pyrkivän päätielle, eikun lossit pohjaan!!!
Kait se Kohvakan kuski Haukivuorelta valittaa tuohon löperöön oikeuden tuomioon! Kas kun oikeus ei huomioinut, että kun kuski olisi ollut himassa, ei olisi ollut kolarivaaraa!
Uimaharjun kolarituomio
5
486
Vastaukset
- hujik yhunjik
Suomen lainsäädäntö on sellainen että henkiin jäänyt on syyllinen, jos on tehnyt pienenkin rikkeen
Sillä aiheuttiko rike onnettomuuden tai ei, ei vaikuta asiaan - 1=
no saas nähdä mitkä tuomiot tulee kruunupyyn kolarista?
Joo, eivätpä nyt ole poliisi saatika media repostellut asialla toisin kuin Ahvenisen kolarin jälkeen. Ja osin vieläkin.
Poliisiltakin lähtee välillä pahasti lapasesta.
- exvinetto!
arskalle terveisiä vanhalta kolleegalta,syylliset yläilmoissa.
- å
Kyllä tuo on itselläkin pistänyt veren kiehumaan kun katselee noita tuomioita mitä rekkakuskeille annetaan! Rattijuoppoja hyysätään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1981519
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140944Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58931- 85902
- 53816
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10720Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t262719Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338671Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58664Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74646