Toivottavasti Suomi24 uudistuu tosissaan?!?

Treffi-Fani

Miksi vanhat käyttäjät siirretään suoraan, eikö uutta Suomi24 treffi-systeemiä voisi aloittaa puhtaalta pöydältä, siis että jokainen tekisi uuden profiilin sinne, koska suurin osa Suomi24 käyttäjistä ovat samoja henkilöitä, jotka vuosia pyörivät samoilla profiilitiedoilla siellä.. Ei löydy seuraa koska kukaan ei erotu joukosta.. Jos Suomi24 nollaisi kaikki käyttäjät tasapuolisesti niin uskoisin, että vain aidot ja oikeasti seuraa etsimässä olevat käyttäjät innostuisivat tekemään uuden profiilin.. Jolloin seuran laatu edes hitusen paranisi.. Toki ne samat vanhat käyttäjät siellä yhä varmaan pyörisi, mutta sentään heihinkin voisi kokeilla tutustua uudestaan, kun profiilit tehtäisiin uusiksi.. Lisäksi suomi24 voisi olla kaikille maksullinen siis pikkurahan verran esim. 5 e/kk ja plus jäsenyys 15e/kk sillä sekin lisäisi vain oikeasti kiinnostuneita henkilöitä.. Tällä hetkellä suomi24 palvelu lähinnä turhauttaa, kun mitään seuraa ei löydy, kirjoitetaan 1-2 viestiä ja siihen se jää.. Toivottavasti uusi palvelu on pirteämpi ja seuraa on helpompi löytää, toivoisin hakumahdollisuutta horoskoopin perusteella. Se olisi yksi kivoimpia ominaisuuksia, mitä ollaan kaivattu jo pitkään..

7

379

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heippa,

      Vakuutan ja vannon, että uudistus tulee helpottamaan tätä tilannetta. Jos olet seurannut http://www.suomi24.fi/treffit2012 sivua, niin tiedätkin jo, että aika paljon tulee uudistumaan.

      Terkuin,
      Elina
      Suomi24

      • Vilperin perikunta

        Uskotko itekkään tuohon?
        Kun suomi24:ä on kysymys niin tuskin suomi24 ttreffit taas tulee pitkään aikaan toimimaan kunnolla.


    • iippooksoroh

      kyllä nää suoli24 uudistukset on vuosien mittaan nähty ja koettu,,, ;) siittä kuuluisasta "postiuudistuksesta lähtien ;)))) just juu et oikee horoskooppii pitäs saada ;))uskokaa ny niihinki vielä,, hohoijjaa,,,

    • Örvellystä suomi24

      Epäilen vahvasti, että aikamoista haparointia taas tulee olemaan suomi24 treffien uudistus kun ei nykyinenkään suomi24 treffit toimi kunnolla, jatkuvasti saa olla painamassa päivitysnappulaa ja muuta vastaavaa, että HUH HUH!!

    • Usability design?

      Veikkaan että kuvi(tust)a ja muuta huttua lisätään, mutta käytettävyys ei oikeasti parane yhtään, sillä se vaatisi muitakin kuin kesätyöläisiä suunnittelemaan palvelua.

      Ensimmäiset listat uudistuksista vihjaavat että käytettävyttä ollaan heikentämässä monelta osin, ei ymmärretä käyttäjien monipuolisuutta, vaan suunnitellaan yhden kuvitteellsisen käyttäjän näkökulmasta palvelu 2 viikon käytön näkökannasta. No katsotaan mitä uudistukset lisäävät vastineeksi.

    • horoskaappikello

      horoskoopin perusteella haku ?????

      Horoskooppi on ollut yksi "pakollinen" näkyvä tieto tähän asti - ja ihmettelen sitä todella. Minä ainakin olen "narrannut" ikäni muutamalla kuukaudella, jotta ei sen perusteella tunnistettaisi. Kaikkihan täällä haluavat olla ainakin jossain määrin anonyymeja. Vielä en ole nähnyt yhtään kunnollista profiilia, jossa olisi joku oikea ihmisen nimi. Miksi sitten pitää olla syntymäaika?

    • fantsuu1

      Horoskooppikaappikellolle. No mutta onhan siellä Melkosen paljon ihmisten kuvia, eikö se ole jo melkosen privaaattia?? :) Ja kun kenenkään muun ihmisen kuvia EI saa käyttää (rikollista) niin mitä sä sillä nimellä silloin teet. Kuvattomat profiilit tietenkin erikseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      90
      3285
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      88
      3053
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1872
    4. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      19
      1852
    5. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      30
      1787
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      21
      1711
    7. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1687
    8. Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!

      Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi
      Tv-sarjat
      34
      1399
    9. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1327
    10. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1319
    Aihe