Miksi vanhat käyttäjät siirretään suoraan, eikö uutta Suomi24 treffi-systeemiä voisi aloittaa puhtaalta pöydältä, siis että jokainen tekisi uuden profiilin sinne, koska suurin osa Suomi24 käyttäjistä ovat samoja henkilöitä, jotka vuosia pyörivät samoilla profiilitiedoilla siellä.. Ei löydy seuraa koska kukaan ei erotu joukosta.. Jos Suomi24 nollaisi kaikki käyttäjät tasapuolisesti niin uskoisin, että vain aidot ja oikeasti seuraa etsimässä olevat käyttäjät innostuisivat tekemään uuden profiilin.. Jolloin seuran laatu edes hitusen paranisi.. Toki ne samat vanhat käyttäjät siellä yhä varmaan pyörisi, mutta sentään heihinkin voisi kokeilla tutustua uudestaan, kun profiilit tehtäisiin uusiksi.. Lisäksi suomi24 voisi olla kaikille maksullinen siis pikkurahan verran esim. 5 e/kk ja plus jäsenyys 15e/kk sillä sekin lisäisi vain oikeasti kiinnostuneita henkilöitä.. Tällä hetkellä suomi24 palvelu lähinnä turhauttaa, kun mitään seuraa ei löydy, kirjoitetaan 1-2 viestiä ja siihen se jää.. Toivottavasti uusi palvelu on pirteämpi ja seuraa on helpompi löytää, toivoisin hakumahdollisuutta horoskoopin perusteella. Se olisi yksi kivoimpia ominaisuuksia, mitä ollaan kaivattu jo pitkään..
Toivottavasti Suomi24 uudistuu tosissaan?!?
7
393
Vastaukset
Heippa,
Vakuutan ja vannon, että uudistus tulee helpottamaan tätä tilannetta. Jos olet seurannut http://www.suomi24.fi/treffit2012 sivua, niin tiedätkin jo, että aika paljon tulee uudistumaan.
Terkuin,
Elina
Suomi24- Vilperin perikunta
Uskotko itekkään tuohon?
Kun suomi24:ä on kysymys niin tuskin suomi24 ttreffit taas tulee pitkään aikaan toimimaan kunnolla.
- iippooksoroh
kyllä nää suoli24 uudistukset on vuosien mittaan nähty ja koettu,,, ;) siittä kuuluisasta "postiuudistuksesta lähtien ;)))) just juu et oikee horoskooppii pitäs saada ;))uskokaa ny niihinki vielä,, hohoijjaa,,,
- Örvellystä suomi24
Epäilen vahvasti, että aikamoista haparointia taas tulee olemaan suomi24 treffien uudistus kun ei nykyinenkään suomi24 treffit toimi kunnolla, jatkuvasti saa olla painamassa päivitysnappulaa ja muuta vastaavaa, että HUH HUH!!
- Usability design?
Veikkaan että kuvi(tust)a ja muuta huttua lisätään, mutta käytettävyys ei oikeasti parane yhtään, sillä se vaatisi muitakin kuin kesätyöläisiä suunnittelemaan palvelua.
Ensimmäiset listat uudistuksista vihjaavat että käytettävyttä ollaan heikentämässä monelta osin, ei ymmärretä käyttäjien monipuolisuutta, vaan suunnitellaan yhden kuvitteellsisen käyttäjän näkökulmasta palvelu 2 viikon käytön näkökannasta. No katsotaan mitä uudistukset lisäävät vastineeksi. - horoskaappikello
horoskoopin perusteella haku ?????
Horoskooppi on ollut yksi "pakollinen" näkyvä tieto tähän asti - ja ihmettelen sitä todella. Minä ainakin olen "narrannut" ikäni muutamalla kuukaudella, jotta ei sen perusteella tunnistettaisi. Kaikkihan täällä haluavat olla ainakin jossain määrin anonyymeja. Vielä en ole nähnyt yhtään kunnollista profiilia, jossa olisi joku oikea ihmisen nimi. Miksi sitten pitää olla syntymäaika? - fantsuu1
Horoskooppikaappikellolle. No mutta onhan siellä Melkosen paljon ihmisten kuvia, eikö se ole jo melkosen privaaattia?? :) Ja kun kenenkään muun ihmisen kuvia EI saa käyttää (rikollista) niin mitä sä sillä nimellä silloin teet. Kuvattomat profiilit tietenkin erikseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1364726Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2504361Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat273930Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,73744Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1813429Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis783143Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos813069Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2222725Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1342700- 522391