Ihan uus 3 viikon ikänen 1.3 ja pakoputki pärisee ja röpöttää kun vähän polkasee paikallaan, ajossa ei sitten paljoa kuulu. Onko pönttö halki vai putki poikki?
Uusi auto hajalla?
2
425
Vastaukset
- Röpöttäjä
Ominaisuus. Ihmettelin samaa jo 2007 silloin uuden 1.3:sen kohdalla. Tosin en nyt ihan röpöttämiseksi luonnehtisi ääntä, mutta yllättävän voimakasta pärinää kuitenkin. Toisaalta samalla putkella ja änkkärillä mennään edelleen. Yariksen äänenvaimennin ei ole mikään täysosuma kun esim corollassa spädäri on hiljainen tyhjäkäynniltä lähtien. Jos änkkärin joiutuisi uusimaan, niin tuskinpa tulisi tojotan pönttöä tilalle.
Tojota kosfortissa ei ole katalysaattorin jälkeen kuin yksipönttö vm-012. Edellen jarppi oli diiseli, tyhjä käynti oli lämpöisenä hiljaesempi.Pakkasella erotti että on diiseli kone. Ei erottanut oli bensa vae biiseli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain40712774Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2745603Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2414148Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö3083339Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov232145Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi201930Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1011773En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis831362Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1751055Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273975