Ihan uus 3 viikon ikänen 1.3 ja pakoputki pärisee ja röpöttää kun vähän polkasee paikallaan, ajossa ei sitten paljoa kuulu. Onko pönttö halki vai putki poikki?
Uusi auto hajalla?
2
403
Vastaukset
- Röpöttäjä
Ominaisuus. Ihmettelin samaa jo 2007 silloin uuden 1.3:sen kohdalla. Tosin en nyt ihan röpöttämiseksi luonnehtisi ääntä, mutta yllättävän voimakasta pärinää kuitenkin. Toisaalta samalla putkella ja änkkärillä mennään edelleen. Yariksen äänenvaimennin ei ole mikään täysosuma kun esim corollassa spädäri on hiljainen tyhjäkäynniltä lähtien. Jos änkkärin joiutuisi uusimaan, niin tuskinpa tulisi tojotan pönttöä tilalle.
Tojota kosfortissa ei ole katalysaattorin jälkeen kuin yksipönttö vm-012. Edellen jarppi oli diiseli, tyhjä käynti oli lämpöisenä hiljaesempi.Pakkasella erotti että on diiseli kone. Ei erottanut oli bensa vae biiseli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981