Avira tai cleverbridge asiakaspalvelu veloitti ilman lupaa

clever1

Lähetin sinne väsäämääni viestin:


A transaction charged to 15.1 in 2013

Your cleverbridge reference number: 41__.__.__20
1 Avira Internet Security 2013 (3 PC) (electronic)-credit card payment-
My activation code is:
A....9-9...4U-..Z9-PK....-B....J

Cancel an order - unknown charge, I have not bought!
I want my money back,I'm not allowed to charge the product.
I expect to be contacted soon.
Probably need a credit card number to return the money.

Peruutan tilauksen - tuntematon maksu, en ole ostanut!
Haluan rahani takaisin, en ole sallinut periä tuotetta.
Odotan yhteydenottoa pian.
Luultavasti tarvitset luottokortin numeron palauttaa rahat.


-----
-Onkohan tuo edes mahdollista veloittaa ilmanmitään asiakkaan valtuutusta?

6

3601

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peterhskane

      hei. ostin 090616 tältä linkiltä tietokoneen virus ohjelman. en saa tätä ladattua enkä toimimaan. mitä pitäisi tehdä? sillä maksoin 69.80

      • peterhskane

        hello. what Ido thatIget thissegurity issue to work? I paid 060916 69.80. let me know what Ican get through security downloaded? my gmail is [email protected]. mieluiten palvelu suomeksi!


    • Anonyymi

      Hei, minäkin peruutin tilaukseni, ja seuraavaksi minulta kasoisveloitettiin tililtäni tän per...leen firman takia....eli et ole ainoa, vaikuttaa siltä, että on tosi pa..ka firma. En ole saanut mitään tietoja, vaikka laitoin viestiä (monta viestejä) paikkaan. ?? Ihan kahjoa meininkiä. Eli et ole ainoa.

    • Anonyymi

      "A transaction charged to 15.1 in 2019

      = On veloitettu viittätoista pilkku yhtä vuonna 2019. Ei syytä huoleen niin kauan kuin sinulta ei veloiteta mitään. Mikä mahtaa olla 15,1? Miten sitä voi veloittaa?

      Luottokortin haltija voi halutessaan evätä haluamansa maksut ennen maksuun panoa ilmoittamalla asiasta pankilleen.

    • Anonyymi

      Paras on pysyä poissa noista intiaani jutuista ja ostaa f-secure total on paras ja poistaa muut vimpaimet kun sen asentaa.

    • Osassa noissa virusturvajutuissa on automaattinen veloitus uudestaan, kun tilausjakso päättyy ja tilausjakson pituus riippuu siitä, kuinka pitkän jakson on valinnut, eikä virusturvaohjelmisto ole ainoa missä näin saatetaan toimia. Yleensä on hallinta tunnukset, millä voi mennä katkaisemaan tilauksen ja tuote toimii vaan siihen saakka, kuin sitä tilausjaksoa on jäljellä, eikä uutta maksua enää tilauksen loputtua veloiteta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      597
      1284
    2. 85
      995
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      171
      753
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      297
      746
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      209
      702
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      683
    7. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      651
    8. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      600
    9. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      203
      569
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      531
    Aihe