Win 98 => Win98SE

Päivitys

Onko mahdollista päivittää win98:aa win98se:hen? Win98se tukee paremmin uusia laitteistoja.

4

480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mä.

      jos ei xp toimi sun antiikkikoneellasi.

    • koo

      millenium edition käy. Parempi tuki laitteiile. Ei kysele joka asennuksella CD:tä jne.

      • Epäilijä

        Muistelen lukeneeni jostain että tuo Millenium-versio on Windowsin epävakain tekele koska se jouduttiin laittamaan markkinoille keskeneräisenä.
        Olin joskus sellaisessa työpaikassa jossa yhdessä koneessa ole Millenium-versio ja kyllä sen koneen parissa tuntui riittävän mikrotuella työtä.


      • Päivitys
        Epäilijä kirjoitti:

        Muistelen lukeneeni jostain että tuo Millenium-versio on Windowsin epävakain tekele koska se jouduttiin laittamaan markkinoille keskeneräisenä.
        Olin joskus sellaisessa työpaikassa jossa yhdessä koneessa ole Millenium-versio ja kyllä sen koneen parissa tuntui riittävän mikrotuella työtä.

        Ilmeisesti ei päivityksiä asentamalla saa 98:sta 98se:tä? Eli joutuu hankkimaan uuden lisenssin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      57
      2561
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1692
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1660
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1535
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1518
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1218
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1061
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1022
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      964
    Aihe