Hei, upouusi kiinalainen skootterini 125cc on ollut kylmävarastossa talven yli. Varasto sijaitsee n.5km päässä kotoani. Sain sen eilen ajettua sieltä kotipihaan. Ei lähtenyt käyntiin ensiyrittämällä mutta jo sitten parin kolmen startin jälkeen. Bensaa oli tankissa talven yli vähän muttei paljoa.
Yritin tänään käynnistää ja lähteä baanalle mutta eihän se käynnistynyt. Pitääkö viedä huoltoon vai onkohan vain jotain pientä nyt talven jälkeen?
Ja toinen juttu, huomasin että etujarrukahva on ihan löysä. Mitä sille on voinut tapahtua talven aikana seisonnassa? Auttakaa neitiä pulassa!
AGM Retro
Baana kutsuis mut...
3
515
Vastaukset
- Baana kutsuis mut...
Iltapäivällä vehje lähtikin käyntiin kun oli muutaman tunnin seissyt auringossa. Se oli varmaan vaan kylmästä kankea.
Mutta se jarrukahva, onkohan siellä piuhat menny poikki (itsestään)??? eiköhän siinä ole takuu voimassa kun kerran on upouusi. ota yhteyttä myyjään.
- Baana kutsuis mut...
Soitan tosta jarrusta maanantaina myyjälle. Takuuhan siinä on voimassa. Sen olisi pitänyt kai ilmaantua itsestään, en tiedä mutta ei kyllä uskalla nyt mennä ilmaamaan kai itsekään. Vai mitä että on sitten takuujuttu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 33532350
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?602556Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien742008- 2071777
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1681678- 491481
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.961254- 1221068
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex1031021Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin31974