vehkeeni ei tahto seistä kunnolla, joten tarvitsisin vahvistuksia. minulla on iso maha, käytän verenpainelääkettä ja koska käytän tietokonetta päivät pitkät minulla on huono kunto. voiko etellämainituilla seikoilla saata reseptin vai tekeekö lääkäri mitään kokeita sen varmistamiseksi ettei seiso. ei huvittaisi näytellä vehjettä vieraalle ihmiselle.
kuinka helposti reseptin saa?
9
529
Vastaukset
- mmhjm,hjm,
Sama täällä. Mulla on muna lerpahtanut kesken kaiken kun on pitänyt ruveta panemaan. Saisiko erektiolääke repeptin vain siksi että kertoo kärsivänsä erektio häiriöstä ujouden vuoksi. Vai meneekö se niin kuin taannoisessa tv dokumentissa jossa lääkäri haastatteli ensin potilaan, potilas otti housut pois ja sitten seisokki tutkittiin pistämällä erektio lääke piikki munaan. Elikkä aika kiusallinen juttu. Olen minä valmis kuitenkin senkin sietämään sillä naisiin ei tee kovin hyvää vaikutusta mies jolla ei seiso.
- Sildenafilx
Ei välttämättä tehdä mitään tutkimuksia, voi olla ihan vaan niin että antaa reseptin ja sanoo että kokeille näillä ensin. JOs pilsut ei auta niin sit tutkitaan lisää.
Jotkut voi vehkeet katsoa ettei ole mitään näkyvää /tuntuvaa vikaa.
Siellä ei todellakaan mitään piikkiä munaan pistetä. Rohkeasti vaan lekuriin. Lääkärit on sitä varten että auttavat jos on tarvis. - laardia ja ihraa
Nosta se läskiperse pois siitä tietokonetuolilta ja ala liikkumaan. Laihduta ja elä terveellisemmin.
- .....
Minä tein just näin, mutta ei se mitään auttanut... kuntokuuri on kova, mutta erektio edelleen yhtä hukassa kun ennenkin.
- dwaddiehh
Normaali toimenpide on eturauhasen tutkiminen. Lääkäri laittaa kumihanskan käteensä ja sivelee siihen vaseliinia. Sinä lasket housusi alas ja käyt etukumaraan. Lääkäri survaisee pari sormea persereikääsi ja työntää ne syvälle ja tunnustelee eturauhastasi.
Tutikimusta ei pidä peltätä. Jos lääkäri on nainen, niin voit pyytää tekemään kokeen tuplasti. menet lääkäriin ja pyydät reippaasti reseptiä. piste.
- Uuteen nousuun
Urologille jos menee niin se varmasti tutkii tarkemmin eturauhaset peräaukon kautta sun muuta. mutta jos esim työterveyslääkärille menee juttelemaan niin se kirjottaa varmasti reseptin sen kummempia tutkimatta ja kyselemättä. Ei varmasti ees vilkasae heppiä.
Ja pyydä Viagraa, koska siinä on halvat rinnakkaislääkkeet. - Mmömöhiihipppaijija
Sanot vaan ettei toimi niin testosteroia jajohdoksia voi tulla liikaaakin:)
- kyl se siit lähtee
Kaiketi helposti, jos et oo mikään käyttäjä ja et minkäänsortin kilpa urhelija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän632912Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli132902Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h1292585Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on111794Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi181676"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn161648Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.
Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.3671535En tiedä mitä olet mulle
Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa611476On mullakin
Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi711184- 221181