Saako paikallisesta myymälästä (Elisa) ostetun puhelimen palauttaa takaisin? Pakkaus on avattu, mutta puhelin on näytön toiminnaltaan epätarkka, joten haluan palauttaa laitteen takaisin ja rahat myös. Puhelimessa ei ollut liittymää mukana.
Vastatkaa pliis
Fuuuiiiiuuuuiii
1
134
Vastaukset
Hei,
vastasinkin jo toisessa ketjussa samaan asiaan. Eli Kuluttajasuojalain mukaisesti kuluttajalla on etämyynnissä 14 päivän vaihto- ja palautusoikeus, mikäli laitetta ei ole otettu käyttöön.
Sinulla ei ole tuossa palautusoikeutta, koska laite on ostettu myymälästä ja olet sen myös ottanut käyttöösi.
Suosittelen, että tuon näytön epätarkkuuden osalta piipahdat Shopitissa, joka tarpeen mukaan toimittaa laitteen huoltoon. Laitteella on laitevalmistajan myöntämä takuu.
Ilana / Elisan Palstatiimi
http://palsta.elisa.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614358KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1443120Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472428Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462343- 981985
- 241883
- 281596
- 221584
- 1501411
- 341233