Skype avautuu tosi puutteellisesti, ei voi välittää tietoja.
Onkohan windows 8 ja samsung kannettavassa jotakin juttuja mitä pitää huomioida.
Samoilla tunnuksillani skype toimii kaikilla muilla koneilla.
Skype ja kannettava
3
338
Vastaukset
Jos kyseessä on Aloitus näytössä toimiva Skype (eikä työpöytäversio) niin sen asetuksiin pääsee niin kuin muissakin Windows 8 appseissa eli viemällä hiiren kohdistin oikeaan ylänurkkaan ja valitsemalla Asetukset.
Skypen työpöytäversion voi ladata tuolta
http://www.skype.com/fi/download-skype/skype-for-windows/- Jenni.
Ok. Kiitos. Työpöytäversiolla toimii paremmin ja pääsen toimintoihin käsiksi.
Yksi juttu vielä. Tiedätkö neuvoa. Toisissa koneissani alapalkkiin tulee Skypen tunnus, mistä näkee HETI missä tilassa olen Skypessä. (Online-tila, Poistunut, Älä häiritse jne)
Tässä windows 8 versiossani alapalkkiin tulee vain tunnus S.
Kursori sen päälle viemällä kyllä näkee missä tilassa olen, ei muuten.
Tehtäväpalkissa on kaksi Skype kuvaketta, iso S-tunnus ja pieni. Oikeassa alanurkassa eli ilmoitusalueella oleva pienempi kuvake näyttää tilan. Jos ilmoitusalueen kuvake ei ole näkyvissä, se pitäisi löytyä klikkaamalla pientä kolmiota, valitsemalla "Mukauta..." ja Skypen kohdalta "Näytä kuvake ja ilmoitukset".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat331491Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69114541000 kavallettu rahaa
uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.471077- 1051038
- 68835
Fantasioista
Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai117815- 43807
Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö56799Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli37793Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.64765