Fb stä katoaa timelineltä kuvia ja postia? Mistä mahtaa johtua?

Fb timelineltä eli etusivulta katoaa kuvia ja postia ja linkkejä ilman että itse olisin poistanut niitä. Mistä se voi johtua.?

On kadonnut n 15 juttua kaikenlaista mitä olen sinne laittanut. Onko ongelma fb ssä vai olisiko joku virus?

Onkohan keneltäkään muulta kadonnut sieltä postauksia?
72069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos nyt sitten unlog ja sitten taas login niin pysyykö kaikki siellä sivulla kuitenkin?
Se oli ohje ja refresh page mutta sitä en tajua mistä se tehdään?

Kiitos avusta ! Muutenkin sinne ilmestyi vuosiuku jostain tyhjästä 1978 timelinelle, vähäksi aikaa ja katos sitten sekin,?

Äänestä

Nyt on kirjauduttu uudestaan pariin kertaan ja näen vanhat postaukset avtivity log ssa mutta edellenkään ne eivät näy timelinellä? Mistä nappulasta pitäs painaa?

Äänestä

Tuo "refresh page" tarkoittaa selaimen "päivitä sivu" toimintoa, yleensä näppäimestä [F5]

Äänestä

Vielä pähkään. Mikähän toi F5 on iPadissä? ( joo, kyllä harmittaa oma osaamattomuuteni näiden laitteiden kanssa) elikkä miten päivitän timelinen iPadissä?

Siis edelleen iPadin fb n timelinessä näkyy vain osa sinne laitetuista postauksista. Mutta näkyvät kyllä activity logissa.

Äänestä
  • Paina osoiterivillä olevaa ympyrän muotoista nuoli kuviota.
    (En ole käyttänyt iPad'iä, tämä löytyi iPad Forums'ista.)

    Äänestä

  • ksenom_o kirjoitti:

    Paina osoiterivillä olevaa ympyrän muotoista nuoli kuviota.
    (En ole käyttänyt iPad'iä, tämä löytyi iPad Forums'ista.)

    No joo, ei vaan tapahdu mitään. Kaikki temput olen koittanut tehdä. Näen ne jutut actiivity logissa my post issa mutta en saa niitä timelinenlle muuten kuin highligt ne.

    Eli sieltä puuttuu joku laskin 25 juttua ja kakki katos samana päivänä eiä ole ilmestynyt takas.

    No jatkan ja kyselen ja mietin... Ja olen kysynyt fb stä pari kertaa mutta eiätän ne voi kaikille vastata. Enkö löydä yleisistä ohjeistakaan mutta menee tavallaan harrastuksen piikkiin . Onneksi ovat kuitenkin säilyneet, eivätkä kadonneet kokonaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysymys!!! kirjoitti:

Fb timelineltä eli etusivulta katoaa kuvia ja postia ja linkkejä ilman että itse olisin poistanut niitä. Mistä se voi johtua.?

On kadonnut n 15 juttua kaikenlaista mitä olen sinne laittanut. Onko ongelma fb ssä vai olisiko joku virus?

Onkohan keneltäkään muulta kadonnut sieltä postauksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu