Mitä kaikkea nykyisin kannattaa Tallinnasta tuoda? vai onko hinnat kohonneet niin paljon että viina on ainut? Vai kannattaako ajella Tallinnasta kauemmas....
MItä Tallinnasta kannattaa tuoda?
22
3782
Vastaukset
- eki l
Viinan hinnat on valmiiksi vertailtu viinaa virosta com sivuilla:
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_7255.html
Web of Trust
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_24.html
Web of Trust
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_8799.html
Web of Trust
http://www.viinaavirosta.com/2013/06/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_6.html
Web of Trust
http://www.viinaavirosta.com/2013/06/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja.html
Web of Trust
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja_22.html
Web of Trust
http://www.viinaavirosta.com/2013/05/alkoholien-hintavertailu-suomen-ja.html
Web of Trust
Hakemiselle tulee tietysti jonkun verran hintaa ja vaivaa. - halvalla pannaan
Tippuri, klamydia, ym. onhan näitä.
Moni tuo yllätyksen joka selviää kyllä vasta kokeissa, ei kannata.
- 80 km etelä-Helsinki
http://www.balticguide.ee/fi/ruokakori-kolmannes-halvemmalla/
Hoidattaminen, korjauttaminen, pesettäminen !
Jotkut käy vain syömässä ja hyvin ! - Heh heh
80 km etelä-Helsinki kirjoitti:
http://www.balticguide.ee/fi/ruokakori-kolmannes-halvemmalla/
Hoidattaminen, korjauttaminen, pesettäminen !
Jotkut käy vain syömässä ja hyvin !"Jotkut" ovat niitä mielikuvitusolentoja?
- lounasmatkaaja
Heh heh kirjoitti:
"Jotkut" ovat niitä mielikuvitusolentoja?
Usko huvikses, lounas siellä ei koskaan petä !
Kaikkea muuta jo on !
- there
Tallinnasta kannattaa tuodä sammunut frendi laivalle................
- ei taluttaen
Tokkurainen Frendi jää satamaan
- ..tallinnaann...
Tulin just Tallinnasta. Kannattaa edell. tuoda vaatteita. apteekkitavaroita esim käsikauppalääkkeitä. Vaatteet ovat kauniita ja edullisia. Minulle ei ole väliä vaikka merkkivaatteet ovat kopioita.
- talinan matkooja
Viinat ja muut alkoholit kannattaa ostaa laivalta.Huomattavasti edullisempaa
- XLmen
Käsissä roikotettavat satsit ostan lähes poikkeuksetta laivalta. Syitä ei tarvinne perustella. Kaveripiirissä on kyllä automatkailijoita, jotka ns. keräilevät lastin. Eräästä syystä.
- punainenpilvi1
Joskus joku viina on laivalla halvempi, yleensä ei todellakaan. Riippuu tietysti mitä ostaa.
- raksari
Seksitautikokemuksia on näköjään monella. Turvaseksiä kumin kanssa niin ei vaaraa.
Alkoholi tottakai. Lasten vaatteet ja aikuistenkin. Ruokatavarat, leivät, makkarat, paistit ym.
Lähes kaikki taloustavarat ovat edullisempia kuin kotomaassamme. Pesuaineet, shampoot, hammastahnat, ym.
Rakennustarvikkeet, mitä nyt autossa saa tuotua. Jotkut työkalut. Esim. tapetit ja laatat ovat kohtuuhinnoissa toisin kuin meillä.
Auton varaosat, renkaat, akut ym.
Lähes kaikkea löytää edullisemmin, pitää vain etsiä ja nähdä vähän vaivaa.
Mielestäni juurikaan mitään ei kannata lähteä varta vasten ostamaan ja hakemaan mutta siinä lomamatkan tai muun reissun yhteydessä tulee tuotua niin selvää säästöähän se on.- Heh heh
Seksitautikokemuksia oli tarkalleen kahdella vastaajalla. Nimimerkillä "halvalla pannaan" kertoi olleen tippuri ja klamydian, loppuja ei analysoitu tarkemmin.
Nimimerkki "peak66" oli joutunut käymään kokeissa, joiden tulokset vaikuttavat, sanotaanko positiivisilta, mutta negatiivisilta.
Tallinnasta löytyy vielä jotain edullistakin, kun vain malttaa lähteä pois porohoito alueelta, eli vanhakaupunki-viru hotelli akselilta. Meillä on asunto kristiinessä, ja sen lähemmäs keskustaa emme mene. Muutenkin Tallinnan hinnat ovat euron myötä nousseet, mutta ymmärtäähän sen, kehittyvä kaupunki kyseessä. Paljon ovat ajat muuttuneet.
- kauplisa
mitenkä saisin yhteyden karl friedrich ravintolaan...e-posti tulee takaisin...onko enää olemassakaan?
- Ansku Kopli
Kopliin raitsikalla torille suosittelen.
- turutarinad
http://www.tarbija24.ee/teema/balti jaama turg
neukkutori = Jaama turg , ratikat 1 ja 2 suunta Kopli , on elämys
http://www.tallinna.biz/2009/06/jaama-turg-aseman-tori.html
http://tallinnakutsuu.blogspot.fi/2012/03/jaama-turg-erilainen-ostosbasaari.html
Itämaista sälää
baltijaama turuhoones idamaised ehted Balti Jaama Turuhoones on avatud öko- ja kingituste müügikoht nimega ÜksÜhele, ...
Keskturg masikat 2,80
http://www.tarbija24.ee/1295990/galerii-aiasaaduste-hinnad-tallinna-keskturul- ei paljo jutut
muuttuneet -aina tulee uus sukupolvi rämpimään...
http://keskustelu.suomi24.fi/node/7039800
- ainoa aukeava
Tartu turg hinnakiri -aino joka aukee
Nyt odotan astelpaju/tyrnisatseja.
Tyrnin lehdista teen teetä - IHANAN ERILAISTA
AISTIEN HUUMAA
http://www.tourism.tallinn.ee/fin/fpage/ideoita/muodikas_tallinna/hauskoja_kauppoja - Siinä kannettavaa
Vakikkaa, kuhaa, juustoa, makkaraa, leivonnaisia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään1045253Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen553359Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,742720Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621378Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041288Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?261233Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121106- 461050
Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2321043- 411036