moi tuleeko normi ehdonalaisessa ehdonalais valvoja?
ehdollinen
3
89
Vastaukset
- Ehdollinenko?
Otsikossa lukee ehdollinen, mutta viestissä puhut ehdonalaisesta niin kumpaakohan nyt mahdat tarkoittaa? Ehdollisessa vankeusrangaistuksessa ei ole mitään valvojaa ja ehdonalaisessa vapaudessa on, jos ehdonalaista vapautta on yli yksi vuosi, tai rikos on tehty ennen kuin on täyttänyt 21v, tai jos valvontaa itse pyytää.
tarkotan ehdonalais valvojaa
- Käsitteet
ehdollinen ja ehdonalainen ovat kaksi täysin eri asiaa. Vastaus on "ei tule", sillä et kyselisi täällä ehdonalaiseen liittyviä kysymyksiä nimittäin linnassa on varsin huonot nettiyhteydet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista937639- 1055522
- 2664738
- 494673
- 653392
- 502768
- 582457
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222408Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292372- 412244