Luottokelpoisuuden palautuminen

onko toivoa

Kun kaikki uo-velat on maksettu pois - kuinka kauan kestää ennen kuin on taas luottokelpoinen? Toiveena oman asunnon ostaminen.

6

501

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkista itse...

      http://omatieto.fi/

      Katso tuolta.

      Ja ei se luottotietojen puhtaus vielä lainansaantia takaa. Siihen vaikuttaa muutkin asiat.

      • Et tainnut ymärtää, siis esimerkiksi se että saa vaikka maksaa auton erissä. Ja pankkilaina yleensä.


    • hyväveliverkosto

      Suomessa "hyväveliverkosto", finanssi ala ja muut puljut pitävät siitä huolen että kerran töpeksinyt ei pääse "kuluttamaan" kun vasta vuosien jälkeen siitä kun velat on maksettu.
      Eduskunnassa ja jopa hallituksessa on näitä tyyppejä jotka tätä agendaa ylläpitävät.
      Ei auta järkipuhe.
      Kun olet maksanut velkasi menee jopa 4 vuotta ennen kuin maksuhäiriöt poistuvat.
      Mistä tämä touhu on lähtöisin? Onko tämä vapaamuuri illuminaattia? Onko tämä sitä globalisaatiota?
      Ollaanko luomassa uudenlaista orjakulttuuria?
      A luokan kansalaiset ja B luokan?
      Niinkauan kun bisnesmaailman röyhkeitä edustajia suolletaan päättäjiin, ei mikään muutu.

    • Toiveena oman asunnon ostaminen...

      Ei se sinun ole vaikka maksaisitkin ... se puretaan jossain vaiheessa ja muuttuu jälleen maaksi kuten sinäkin.

      Toiveena oma asunto , kiinnität itsesi velan maksulle , erilaisten vakuutuksien , ja toisekseen kun työt loppuu niin voi sitä ressin määrää kun talous taas pettää .

      Eikö ihmiset opi koskaan....

      • Sinun kuviteltu harhasi siitä että oikeasti jotain täältä voisit omistaa ei ole edes hyttysen pierun arvoinen.

        Eikä tämä ainoastaan sinua koske


      • Toivoa on jos luovut omistamisen vaateesta niin ehkä voit löytää rauhaa sisällesi :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      89
      6184
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      310
      5513
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      55
      3419
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3185
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2749
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      10
      1720
    7. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1670
    8. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1614
    9. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      185
      1162
    10. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      30
      871
    Aihe