Itsehän en osaa laulaa, enkä kyseiseen ohjelmaan voisi osallistua, mutta läheltä ja sivusta seuranneena ajattelin kysäsistä, että kuinka moni teistä on osallistunut Idols ohjelmaan?
Ohjelma on mielestäni hyvä ponnahduslauta hyville laulajille julkisuuteen. Mutta miten todellisuudessa valitaan voittajat/jatkoon pääsevät.
Kaikkihan tietävät, että muutama vuosi takaperin Idolsin voittanut Ari Koivunen lauloi ennen Idolsin koelaulujaan karaokebaarissa josta tuomari Jone Nikula bongasi kyseisen hepun ja ehdotti tälle Idolsiin osallistumista. Ari pääsi jatkoon, sattumaa?
Eilen pidetyissä Idolsin Tampereen koelauluissa kuulin kuinka eräs poika kehui tyttöystäväänsä. "joo ne on käyny jo kuvaileen meijän kotona ja otti videoo kun ajettiin täällä autoilla, tosi siistiä". Ja siis kuvaus oli tapahtunut ENNENKUIN tyttö oli vetänyt koelaulunsa tuotantotiimille.
En tiedä muiden vuosien käytännöstä, mutta tänä vuonna Idolssissa on ollut kahden päivän karsinnat. Ensimmäisenä päivänä lauletaan tuotantotiimille ja jatkoon pääsevät menevät esiintymään seuraavana päivänä tuomareille.
Helsingin koelauluissa 20 ensimmäistä pääsivät jatkoon, 20 seuraavaa eivät jne.
Hyvät ja lahjakkaat laulajathan sinne pitäisi päästää, eikä suhteiden kautta tulevat. Ja jos ei osaa laulaa niin pihalle kisasta.
Kysympähän vain, että mitä helvettiä? Tämän vuoden voittajakin on varmaan Jone Nikulan mutsi...
Idols kusetus(tako)?
Idolswtf
1
103
Vastaukset
Voittaja määräytyy katsojien äänestyksellä. Tuskin ihmiset äänestävät kenenkään perhesuhteiden perusteella.. Kun ei tuo puhelinäänestys ole edes ilmaista.
Ari Koivusen jatkoon pääsy ei missään nimessä ollut sattumaa, loistolaulaja kun on. Kaikki jatkoon pääsevät on.
Pellet karsiutuvat heti startissa, oli tuomareiden sukulaisia tai ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan03570- 433161
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv562897Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv342768- 162688
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452560- 442200
Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h262065- 421965
- 451749