Eli otsikko kertoo hinta max 100€ sitten videossa hyvä kuvan laatu ja puheeni pitäisi kuulua
Kiitän jo etukäteen
Millä kuvata peli video PS3
18
249
Vastaukset
- herätkää pahvit
Ei tartte kuvata. Ketään ei kiinnosta katsoa kun pelaat...
Dazzle olisi varmaankin halvin mutta surkein... HD PVR suosittelen ja se maksaa sen 200€.
- pori player
Kiitos katson sitä laittakaa lisää vaan
- pori player
Ja tarviiko siihen dazzleen jotain mikrofonia erikseen
pori player kirjoitti:
Ja tarviiko siihen dazzleen jotain mikrofonia erikseen
Pori player
Riippuu mitä meinaat puheen kuulumisella keskustelua pelissä vai commentary?
Jos commentaryä suosittelen silloin jälkikäteen pc äänitystä.... Dazzle vaatii niin helvetillisen piuha rulianssin että huhhuh- No ei maksa
Hd pvr2 maksaa 130€ luokkaa.
- kato ihmeessä!
avermedia gamecapture hinta 129e
siihen saa kovalevyn, niin et tarvii edes konetta siihen tallennukseen!
www.pixmania.fi/fifi/videon-editointi-leikkauskortti/avermedia-game-capture-hd-c281/11281953--art.html - Sieppauskiirus
Pystyykä näillä videosieppareilla siis kaappaamaan kaiken mikä telkkarissa pyörii?
Eli pystynkö vaikka hdmi kaapelilla laittamaan tietokoneelta kuvan telkkariin ja kaappaamaan sen kuvan telkkarista takaisin tietokoneelle?
Tämä kierto siis siksi kun mitään muuta keinoa ei taida olla.- ollos hyvä.
jos haluat tallentaa kuvaa tietokoneelta, niin tarvitset ohjelman sitä varten.
www.fraps.com/
käy kurkkaamassa tota. :) - Kiitti vinkistä
ollos hyvä. kirjoitti:
jos haluat tallentaa kuvaa tietokoneelta, niin tarvitset ohjelman sitä varten.
www.fraps.com/
käy kurkkaamassa tota. :)Tutustun tuohon kanssa, mutta ulkoinen olisi varmasti parempi kuin ohjelma ja siksi tuossa kyselin.
- juu...
Kiitti vinkistä kirjoitti:
Tutustun tuohon kanssa, mutta ulkoinen olisi varmasti parempi kuin ohjelma ja siksi tuossa kyselin.
jos tietokoneelta haluat kuvaa, niin lataa fraps. et tarvitse ulkoista laitetta.
- Niin että .Kiire
Eikö kukaan tiedä kuka vaikka selittää mielissään?
- pori player
Miten sillä dazzella voi tehä commentaryn ei välii vaikka ei olis live
- olkaa hyvä
kun video on kuvattu siirrä se johonkin videon käsittely ohjelmaan, ja lataa vaikka audacity (ILMAINEN!!) jolla tallennat äänen. (eli video pyörimään ja audacitystä nauhoitus päälle)
sitten kun ääni on tallennettu, tallenna se mp3 tai wav muodossa ja vie se ääni videon käsittely ohjelmaan ja yritä saada kuva ja ääni toimimaan samaan aikaan. itsellä ei ole kokemusta tästä, mutta jotenkin noin se toimii. :) No vaikka sillain että liittää mikin tietokoneeseen ja sitten pistää äänityksen päälle ja dazzlen kuvaamaan samalla ja pälättää mitä lystää, sitten vaan jollain muokkaus ohjelmalla liittää puheen ja videon esim windowsin movie makerillä pystyy tämän tekemään.
- pori player
Pystyykö dazzella laittamaan äänityksen päälle
- GawCC
CaptureCard on paras
- kaapparivideon
Sitten yksi halpa tapa on ostaa Magixin Video Saver. Lisäksi löytyy netistä 30 eurolla halvempia video capture -tikkuja, mutta kaikki eivät ole kovin yhteensopivia HP:n koneiden kanssa. Toinen ongelma saattaa tulla Win8:n
kanssa.
Lisäksi myös pitää ottaa huomioon, että pleikkarilla ei saa suoraan tallennettua hdmi -liitännän kautta. RGB -kaapelilla ja itse käytin scart hubia, jotta sain samaan aikaan kuvan tietokoneelle ja telkkariin. Silloin käytössä oli vielä heikkotasoinen tietokone, joka ei jaksanut pyörittää tallennettavaa kuvaa samaan aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671623
- 104941
- 75753
- 51645
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa18641ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189437- 26429