Navy seals

Navy seal

Millanen taisteluliivi navy seals settiin entä maastopuku??

16

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riippuu vähän kyllä missä meinaat siilinä liikkua. Niin ja budjetti?

      • Navy seal

        Suomen metsissä yhteensä max.200 €


      • Navy seal

        Suomen metsissä yhteensä max.200 €


    • Navy seal

      Suomen metsissä yhteensä max.200 €

      • Navy seal

        Sori


      • herppiderp
        Navy seal kirjoitti:

        Sori

        et saa ikinä anteeksi


      • utelia dfdgdfdgd
        herppiderp kirjoitti:

        et saa ikinä anteeksi

        Missäpäin suomen metsiä meinasit siilinä mennä? Ihanko ympäri suomea?


    • Kysymys kuuluu minkä Seal Teamin varustusta koitat matkia?

    • OIKEESTIMURSUOSTA SE

      MURSU

      • Navy seal

        Team 6


    • Maastopuku riippuu Seals sotilailla tehtävästä. Tietääkseni tua Seal team 6 pyörii enemmän lähi idässä joten olettaisin että enemmän aavikko värejä maastopuvussa. Jokaisella Sealillä on omanlaiset liivit... Eli taskumäärät vaihtelevat yms. Esim: ST2 joillakin jäsenillä on liiveissään 4-6 lipastaskua, veitsen tasku olkapään kohalla, pistooli tasku sivussa valotikuille, radiopuhelimelle yms on oma paikkansa viälä....

      • Navy seal

        Siis mikä vaan aavikkovärinen jenkki taisteluliivi?


      • nswdeageardo
        Navy seal kirjoitti:

        Siis mikä vaan aavikkovärinen jenkki taisteluliivi?

        Navy Sealit käyttävät nykyyän vain AOR1 ,AOR2 ja Multicam kuvioituja kamoja. Liiveinä on Crye JPC,Crye CPC ja LBT 6094. Myös muita kevyitä chestrigejä on nähty kuvissa käytettävän esim LBT 1961. Liivien väreinä on AOR1 tai AOR2.


    • Sitä on mahdoton sanoa mikä liivi missäkin tilanteessa.... Kun ne ryhmät koostuu 8 henkilöstä kaikilla on liivit aseistuksen ja tehtävän mukaan...Miettisit jtn helpompaa kuin Navy Seals.... Sitä on vaikea sanoa mikä se liivin väri ja malli on... Se on aina tehtävä kohtainen niinkuin muukin varustus.

      • huoh...

        te siis jahkaatte kaverille et liian vaikee rakentaa tällänen. vaikka kyseessä on ryhmä joka pitkälti päättää omat varusteensa??? eli helpoin mahdollinen lähtökohta eikö??


    • Ei ihan näinkään. Jokainen päättää minkälaista settiä pitää, mutta kaikki setit noudattavat tiettyä linjaa. AP:n on kannattaisi kuitenkin vain kasata näin aluksi ihan tavallinen airsoftsetti, joka ei mallinna mitään autenttista settiä. Jos AP kuitenkin haluaa joskus tehdä autenttisen setin, niin airsoft setin pohjaksi voi valita sen joukon käyttämän puvun, jonka päälle alkaa sitten myöhemmin keräämään oikeaa tavaraa.

      Modernin ja halvan Navy seal setin saa varmaan helpoiten tekemällä metsäsetin. Eli pohjaksi ihan perinteinen Woodland. Tälläiset setit eivät ole nyt muodissa, sillä metsäsettejä ei ole nyt hetkeen käytetty missään isommassa operaatiossa, josta olisi otettu kuvia, mutta treenikuvia löytyy paljonkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      165
      1596
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      931
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      743
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      605
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      547
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      498
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      158
      486
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      188
      428
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    Aihe