Kaskazi Beach Hotel

*WE2

Onko kenellläkään kokemusta tästä hotelista ?
Olemme tänne lähdössä ja luin netistä, että hotellin ranta on pelkkää kuollutta korallia täynnä. Pitääkö tämä paikkansa, ja kuinka pitkälle pitää kävellä että löytää uimapaikan, hotellin uima-allas kun näyttäisi oleva varsin riittämätön hotellin kokoon nähden.

3

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 128378293+

      No itse en rannalle mennyt kuin kävelemään,-jonain päivinä tuli nousuvesi ja ei sinne päässyt ollenkaan.Kaunis mutta kivikkoinen.Rannalla paljon pummaajia joten ei hermo kestä kauaa kävellä sielä.Uima-allas on ihan kivan kokoinen ja ainakin me mahduttiin siellä hyvin polskimaan.Muutamana tuntina päivässä pelaavat vesipalloa altaassa Animatio tiimin kera.

    • Viime vuonna käytiin ja oltiin hotelliin tyytyväisiä. Nousuveen vaihtelut oli aika suurta, mutta valkeaa hiekkaa löyty kyllä kilometri kaupalla. Uidessa oli kyllä hyvä olla jotku tossut jo merisiilienkin takia. Allasalue oli hyvä ja vaikka siinä joskus pelattiin vesipalloa, niin tilaa riitti.

      Koitan linkittää pari kuvaa:
      [URL=http://aijaa.com/BN6Of8]laskuvesi[/URL]
      [URL=http://aijaa.com/9iF9Rj]rantaa[/URL]
      [URL=http://aijaa.com/oxUDdd]kahlausta[/URL]
      [URL=http://aijaa.com/T8QmWe]allas[/URL]

      Safari on kyllä koko reissun kohokohta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      84
      3402
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2014
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      194
      1924
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      341
      1316
    5. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      84
      1279
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      89
      1137
    7. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      82
      923
    8. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      12
      915
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      23
      845
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      61
      790
    Aihe