Penispumppu kaalimadosta

<pöbcf>

Moi, tilasin Kaalikselta penispumppu-puuhapaketin miehelleni "lahjaksi". Emme ole koskaan sellaista ennen kokeilleet ja mietimmekin että miten sitä käytetään. Mahtaako siinä olla hyviä ohjeita mukana?

Miten se pumppaaminen tapahtuu,laitetaanko penisrengas tyveen ensin ja pumpataan sitten vai toisinpäin, voiko pumpata liikaa? Pitääkä penistä liikuttaa siellä säiliössä samaan aikaan- tehdä ulos-sisään -liikettä, vai antaa vain olla?

Kauanko sen yksittäisen pumppauskerran vaikutus kestää, paljonko penis suurenee jos nyt mitat 14cm pituutta ja halk 3,5-4cm, eli saadaanko tällä vähän paksuutta lisää?

5

798

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PunttiJussi

      Itse käytin penispumppua apuna kireään esinahkaan. En ole mikään asiantuntija, mutta kehoitan varovaisuuteen. Mitään pysyvää kasvua ei laitteella saa, kun teho perustuu lähinnä lymfanesteiden kerääntymisestä elimeen. Sen sijaan väärällä käytöllä saa äkkiä vahinkoa aikaiseksi, mikä voi pahimmillaan johtaa impotenssiin. Niin ja ainoa pysyvä muutos on peniksen nahan löystyminen ;). Harkitkaa käyttöä tarkkaan. Mutta kohta varmaan joku asiaan paremmin perehtynyt kertoo aiheesta lisää.

    • kaalimato.com

      Hei,
      Tämän linkin alta löytyy tietoa penispumpusta ja sen käytöstä http://klubi.kaalimato.com/?i=page_level3_yleis_1207906789813_7

      Penispumpulla saadaan hetkellisesti turvotettua penistä. Penisrenkaan avulla peniksen turvotus kestää kauemmin koska penisrengas ehkäisee veren virtauksen pois peniksen verisuonista.

      Terveisin
      Kaalimato.com

    • <pöbcf>

      Kokeiltiin sitä vkl, mutta se teki kipeää miehelle, venytti esinahkaa liikaa. Mitä teimme väärin?

    • kaalimato.com

      Hei,
      Miehesi voi kokeilla ns. laittaa esinahan eri asentoon (jättää enemmän eteen tai vetää taakse). Kannattaa käyttää liukuvoidetta kun penis laitetaan pumpun sisään. Toinen vaihtoehto on, että pumpun sisällä oli liikaa alipainetta. Kannattaa pumpata painetta vain sen verran kun tuntuu miellyttävältä, tämän jälkeen tauko ja sitten voi vähitellen pumpata lisää. Toisaalta myös voidaan sitten seuraavalla kerralla pumpata painetta enemmän. Voihan myös olla, etteivät kaikki miehet ns. totu penispumpun käyttöön useidenkaan kertojen jälkeen tai eivät pidä siitä. Silloin tuotetta ei pidä käyttää.

      Terveisin
      Kaalimato.com

    • Bath Mate

      Tyhjiöpumput on epäterveellisiä. Googletelkaa ja järkyttykää. Jos pumppua haluaa käyttää, niin Bathmate on ainoa oikea ja vähiten haitallisin vaihtoehto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7474
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2906
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1746
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1639
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1384
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1116
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe