Penispumppu kaalimadosta

<pöbcf>

Moi, tilasin Kaalikselta penispumppu-puuhapaketin miehelleni "lahjaksi". Emme ole koskaan sellaista ennen kokeilleet ja mietimmekin että miten sitä käytetään. Mahtaako siinä olla hyviä ohjeita mukana?

Miten se pumppaaminen tapahtuu,laitetaanko penisrengas tyveen ensin ja pumpataan sitten vai toisinpäin, voiko pumpata liikaa? Pitääkä penistä liikuttaa siellä säiliössä samaan aikaan- tehdä ulos-sisään -liikettä, vai antaa vain olla?

Kauanko sen yksittäisen pumppauskerran vaikutus kestää, paljonko penis suurenee jos nyt mitat 14cm pituutta ja halk 3,5-4cm, eli saadaanko tällä vähän paksuutta lisää?

5

689

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PunttiJussi

      Itse käytin penispumppua apuna kireään esinahkaan. En ole mikään asiantuntija, mutta kehoitan varovaisuuteen. Mitään pysyvää kasvua ei laitteella saa, kun teho perustuu lähinnä lymfanesteiden kerääntymisestä elimeen. Sen sijaan väärällä käytöllä saa äkkiä vahinkoa aikaiseksi, mikä voi pahimmillaan johtaa impotenssiin. Niin ja ainoa pysyvä muutos on peniksen nahan löystyminen ;). Harkitkaa käyttöä tarkkaan. Mutta kohta varmaan joku asiaan paremmin perehtynyt kertoo aiheesta lisää.

    • kaalimato.com

      Hei,
      Tämän linkin alta löytyy tietoa penispumpusta ja sen käytöstä http://klubi.kaalimato.com/?i=page_level3_yleis_1207906789813_7

      Penispumpulla saadaan hetkellisesti turvotettua penistä. Penisrenkaan avulla peniksen turvotus kestää kauemmin koska penisrengas ehkäisee veren virtauksen pois peniksen verisuonista.

      Terveisin
      Kaalimato.com

    • <pöbcf>

      Kokeiltiin sitä vkl, mutta se teki kipeää miehelle, venytti esinahkaa liikaa. Mitä teimme väärin?

    • kaalimato.com

      Hei,
      Miehesi voi kokeilla ns. laittaa esinahan eri asentoon (jättää enemmän eteen tai vetää taakse). Kannattaa käyttää liukuvoidetta kun penis laitetaan pumpun sisään. Toinen vaihtoehto on, että pumpun sisällä oli liikaa alipainetta. Kannattaa pumpata painetta vain sen verran kun tuntuu miellyttävältä, tämän jälkeen tauko ja sitten voi vähitellen pumpata lisää. Toisaalta myös voidaan sitten seuraavalla kerralla pumpata painetta enemmän. Voihan myös olla, etteivät kaikki miehet ns. totu penispumpun käyttöön useidenkaan kertojen jälkeen tai eivät pidä siitä. Silloin tuotetta ei pidä käyttää.

      Terveisin
      Kaalimato.com

    • Bath Mate

      Tyhjiöpumput on epäterveellisiä. Googletelkaa ja järkyttykää. Jos pumppua haluaa käyttää, niin Bathmate on ainoa oikea ja vähiten haitallisin vaihtoehto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      4848
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2711
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2504
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1933
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1832
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      88
      1661
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1612
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      1532
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1348
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1200
    Aihe