Mondeon vilkkuvika

Voortti on best

Mulla klassinen vika vilkussa: toimii-ei toimi. Vaan oikeesti? Joskus toimii normisti päivänkin ja sitten ei ollenkaan vilkuttele mihinkään suuntaan tuntiin pariin.
Rele? ja missähän sekin sijaitsee? -97 Ghia 1.8

5

4272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sii mis viiksiki!

      löysäl liittimet vilkkuviikses??tai viiksi kulahtanu!yleensä ku relees vika nii vilkuttaa perkeleest tai ei ollenkaa!

    • whaaaaatt????

      Sama vika Rahikaisella!!!! palaa- ei pala - palaa - ei pala - palaa - ei pala?!?!?!

    • Sama ongelma, ei siitä oikein ottanut selvää. Motonetin releellä tuntu toimivan ongelmitta, se vaan toimii päinvastoin aloittaessa vilkuttaa (eli kun alkuperäinen rele aloittaa heti vilkutuksen, tuo rele aloittaa sen vasta hetken päästä).

      Voi olla, että se rele ei ole kovin tiukasti paikoillaan, tai viiksen liittimessä huonoa kontaktia - siihen voi suhauttaa PRF 6-68 kontaktisprayta.

      Aluksi koitin vaihdella viikseä tai alkuperäistä relettä toiseen samanmoiseen, mutta silti vika ei tuntunut kuitenkaan poistuvan.

      • ville11

        Mistä toi rele löytyy?


    • Viiksestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      130
      4656
    2. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      70
      3432
    3. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      17
      1483
    4. Oot kaunis

      Oot kaunis nainen.
      Ikävä
      93
      1248
    5. Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste

      Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2
      Kaste
      552
      959
    6. Kuka murhasi Anneli Auerin miehen?

      Tapaus edelleenkin selvittämättä.
      Maailman menoa
      177
      933
    7. Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?

      Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek
      Sinkut
      160
      878
    8. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!

      Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma
      Maailman menoa
      88
      866
    9. Saisikin sinut

      Saisikin sinut nainen rakastajattareksi.
      Ikävä
      59
      835
    10. Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois
      Maailman menoa
      198
      804
    Aihe