Ongelmia tekovaginan kanssa

Ongelmaa

Ostin vähän aikaa sitten tekovaginan ja on ilmennyt ongelna että ensimmäisen käyttökerran jälkeen lelu on muuttunut tahmean nahkeaksi. Pesin sen aluksi pelkällä vedellä mutta kun sekään ei auttanut vielä useaan kertaan käsisaippualla. Ei tunnu auttavan. Käytin liukasteena eros merkkistä vesipohjaista liukkaria joten ei kai johdu siitäkään. Mitä pitäis tehdä ? Onko vika lelussa vai onko ne aina käytön jälkeen kuivan sellaisia ?

4

537

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tekotero

      Tekotussut täytyy puuteroida pesun jälkeen. Ihan oikeasti. Ihan perusmarketistakin saa ns. vauvatalkkia. Sitä kuivumisen jälkeen tuheroon, niin ei nahkistu ja säilyy pehmoisena.

      PS: aidoin tekotuhero on Meiki. Parempi kuin flesukka, aitouden kannalta.

      • Sama sääliö

        Kaalimadollekin vinkiksi, että Meiki-tussut voisivat tehdä hyvin kauppansa. Nehän ovat anatomisesti oikein muotoiltuja, 3d kuvauksella oikeasta naisesta. Moni mies haluaisi kokeilla aasialaista tiukkaa aidon tuntuista :)

        Päälle vielä Meiki plush doll, niin onnistuu kaikki asennot hands free ja ihan erilaista kuin joku kuminukke.


      • kaalimato.com
        Sama sääliö kirjoitti:

        Kaalimadollekin vinkiksi, että Meiki-tussut voisivat tehdä hyvin kauppansa. Nehän ovat anatomisesti oikein muotoiltuja, 3d kuvauksella oikeasta naisesta. Moni mies haluaisi kokeilla aasialaista tiukkaa aidon tuntuista :)

        Päälle vielä Meiki plush doll, niin onnistuu kaikki asennot hands free ja ihan erilaista kuin joku kuminukke.

        Heips,
        Kiitos vinkistä. Tutustumme Meiki tuotteisiin ja kartoitamme mahdollisuutta tilata niitä valikoimiimme.

        Terveisin
        Kaalimato.com


    • kaalimato.com

      Hei,
      Tosiaan tietyistä materiaaleista (nk. aitoa ihoa jäljittelevistä materiaaleista) valmistetut lelut tulisi tosiaan puuteroida/talkita pesun jälkeen. Rasvaton talkki sopii tähän tarkoitukseen parhaiten. Meillä on myös ko. talkkia myynnissä: http://www.kaalimato.com/catalog/Fleshlight Renewing Powder_p_9907.html

      Terveisin
      Kaalimato.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe