Eropäivä - ja eroilta

Huhhahheijaa

Ajankohtaisella Kakkosella on "eroilta", joka alkaa klo 21.. Näyttää siltä, että jo sitä edeltävätä päivätä tulee EROPÄIVÄ. Nyt jo klo 10 mennessä on eroakirkosta.fi -palvelua käyttänyt yli 200 ihmistä.

4

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 285
    • tuhat ja yksi

      Koskako erotetaan veronkeruu ?
      Mielestäni valheopille ei yhteiskuntamme kuulu kerätä varoja ,niiden ihmisten kustannuksella jotka eivät kannata tuota uskontoa, vaikka niin jotta viekööt uhrialttarille euronsa joka ikinen tilipäivä.
      Verotusta on kiristelty muutenkin ,kuka ken tämän kestää,varallisuus nousee, mutta mistä pussi vuotaa kun aina on julkisentalouden kukkaro tyhjä ja kuitenkin riittä huippuvirkojen palkkioihin ja bonuksiin ja hyvät veljet ja sisaret jakaa keskenään nuo paikat jotta kansaa hallittaisiin vääryydellä valitaan verkostosta voidellut valtiaat.
      Että ero ja vero.
      Eroilta ja yö.

    • Mikä ihme siinä on, että sellaisesta instituutiosta erotaan, joka edes yrittää olla liberaali, kun Päivi Räsänen, joka edustaa fundamentalismia, sekoilee tv:ssä?

    • Et-opelta

      Lapset kanssa vapaaksi koulun "pakkouskonnon" kahleista, niin saavat oikeuden eli voivat vaihtaa elämänkatsomustietoon. ks. www.et-opetus.fi

      LIsksi kouluun ilmoitus, että lapsi ei osallistu uskononharjoitukseen, kuten kirkkojumalanpalveluksiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      55
      3550
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      32
      2959
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2614
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      76
      2554
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2241
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2232
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1901
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1716
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1613
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      13
      1525
    Aihe